Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Mayıs 2015 | Gündem, Yaşam

Zeki Alasya hayatını kaybetti

Usta sanatçı Zeki Alasya vefat etti.

zeki_alasya_vefat_etti_1431073645_3378

Usta oyuncu Zeki Alasya hayatını kaybetti. Alasya, karaciğer hastalığı sebebiyle 22 Nisan 2015 tarihinden beri özel bir hastanede tedavi görüyordu. Sanatçı bugün saat 10:30 sularında vefat etti. 18 Nisan 1943 doğumlu olan Alasya 72 yaşındaydı..

Karaciğer rahatsızlığı nedeniyle Topkapı Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya’dan kötü haber geldi.

72 yaşındaki Zeki Alasya bugün hayata gözlerini yumdu.

ZEKİ ALASYA’NIN YAŞAMI

1943 yılında İstanbul’da doğan Zeki Alasya, 1959 yılında amatör olarak tiyatroya başladı. Devekuşu Kabare Tiyatrosu’nun kurucuları arasında yer alan Alasya, birçok filmde de rol aldı. Metin Akpınar ile ikili oluşturan Alasya, birlikte pek çok film ve tiyatro eserinde oynadı.

Zeki Alasya, 1998 yılında Devlet Sanatçısı unvanı almıştı. Zeki Alasya, son dönemde televizyon dizisi ve reklam filmlerinde rol aldı.

Metin Akpınar yıkıldı! ‘Benim canım gitti’

ZEKİ-ALASYA-VEFAT-ETTİ-METİN-AKPİNARİN-İLK-KELİMELERİ-

Sayısız filmlerde rol alan usta oyuncu Zeki Alasya’nın ölüm haberini alan yakın dostu Metin Akpınar yıkıldı.

Gözyaşlarıyla büyük dostluklarını anlatan Akpınar, ‘Bugün en sevdiği yemeği götürecektim ama ölüm haberini aldım’ diye konuştu.

CNN Türk’ün canlı yayınına telefonla bağlanan Metin Akpınar büyük üzüntü içindeydi… Zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan Akpınar, ‘Benim canım gitti, diğer yarım gitti, büyük bir kayıp. Her ölüm erkendir ama bu beklemediğimiz bir şey oldu. Malesef karaciğerinde bir olumsuzluk oluşmuştu. Geç kalınmıştı, fark edemedik. Yapılacak bir şey kalmamıştı. Son iki günde olumsuz bir tablo oluştu. Onu hoş tutmaya çalışıyorduk. Hep yanındaydım. Bugün sevdiği yemeği yapıp götürecektim. Bu haberi aldım’ diye konuştu.

Gazetelerde zaman zaman çıkan aralarının bozuk olduğu haberlerine tepki gösteren Akpınar, ‘Aramız hiç bozulmadı, hiç ayrılmadık. Şimdi ayrıldık işte kına yaksınlar…’ Akpınar, ‘1962’de tanıştık, ondan evvel de kader bizi birleştirmişti zaten. Babalarımız birlikte çalışırdı. Annelerimiz vefat ettiğinde bile imamları aynıydı. Ayrılık dedikoduları hiç gerçek olmadı’ dedi.

 

1954 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle