Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Nisan 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Zeka  Oyunlarında Geyve Başarısı

ZEKA OYUNLARI FİNALİ YAPILDI

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Akıl ve Zekâ Oyunları İl Turnuvası” finali Agora Avm’de yapıldı.

Yarışmalar sonunda Geyve Osmangazi Ortaokulu öğrencilerinden Mehmet Yılmaz,  Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Sakarya İl Finalinde Mangala kategorisinde il birincisi olurken,  Reversi kategorisinde Alifuatpaşa Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinden Talha Kanbur il ikincisi olarak okullarına ve Geyve’ye büyük gurur yaşattılar.

Büyük heyecanın yaşandığı zeka oyunları turnuvası finalinin ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF)  Başkanı Şaban Kurt, milli eğitim yöneticileri, öğretmenler, turnuva organizatörü eğitim gönülleri ile vatandaşlar katıldı. Turnuva şubat ayından bu yana okul turnuvaları, ilçe turnuvaları ve son olarak il finali şeklinde devam etti. İlçelerde Mart ayında gerçekleştiren turnuvaya yaklaşık 800 öğrenci katıldı.

İlçelerinde dereceye giren öğrenciler 6-7 Nisan’da Agora avm’de yapılan il finalinde yarıştılar. 8 kategoride yapılan il finalinde birinci olan öğrenciler, 27 Nisan’da Bursa’da yapılacak Akıl Oyunları Türkiye Turnuvası’nda ilimizi temsil edecekler.

Akıl ve Zeka Oyunlarında 16 ilçenin tamamında turnuva düzenleyerek il turnuvası yapan tek ilin Sakarya olduğu belirtildi. 27 Nisan’da ikincisi düzenlenecek olan Akıl Oyunları Türkiye Turnuvasında Sakarya’nın en favori il olduğu ifade edildi. 6 farklı oyun üzerinden 8 kategoride gerçekleştirilen turnuvada oynanan oyunlar şunlar; Reversi, Pentago, Mangala, Q-bitz, Equilibrio ve Kulami oyunlarından oluşuyor.

Osmangazi Ortaokulu müdürü Murat Akın öğrencisi Mehmet Yılmaz ve rehber öğretmeni Arife Çetin’i; Cumhuriyet Ortaokulu müdürü Yusuf Adil Bilgin öğrencisi Talha Kanbur ve rehber öğretmeni Özgül Demir’i başarılarından dolayı tebrik ettiler.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1133 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle