Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Nisan 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Yunus Emre Anıldı…

Yunus Emre Anıldı…

Geyve İlçe Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “Geyve’de Değerler Eğitimi ” Projesi kapsamında, ” Yunus Emre ” konulu bir toplantı düzenlendi.

İlçe Anadolu İmam Hatip Lisesi Salonunda düzenlenen programın konuşmacısı; İlçe Karaçam Mahallesi Doğumlu Prof. Muharrem Dayanç idi. Programa; Sakarya İli Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, İlçe Kaymakamı İlyas Memiş ve Eşi, Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit ve Eşi, Okul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Dayanç ; ” 1967 yılında Karaçam Mahallesinde doğdu. İlk, orta,lise öğrenimini Adapazarı’nda tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesini bitirdi. Halen Medeniyet Üniversitesinde görev yapmaktadır.Dayanç konuşmasında;Yunus Emre’nin kişiliği ile bilgiler verdikten sonra şiirlerini günümüz Türkçesine çevirip açıklamalarda bulundu.

Konuşması sonunda; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan çiçek, İlçe Kaymakamı İlyas Memiş Plaket verdi.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

574 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Yunus Emre Anıldı… için 1 yorum

  1. ahmet alaca dedi ki:

    Geyvenin yetiştirdiği akadmisyen prof. geliyor, milli değerlerimizden yunus emre yi anlatıyor. salonun yarısı boş. Bu boşluk geyvenin, geyvelinin boşluğunu yansıtmıyor mu arkadaşlar; yazıktır, kendi kültürümüze, değerlerimize, bu kadar mı uzağız? Hadi geyveli bu tür etkinlekri önemsemiyor. nerede resmi kurum amirleri, memurları, nerede üniversite hocaları ve hocaları? MYO öğrencileri için devlet koca bina yaptı, imkanları süper; neredeler, gelen akademisyen arkadaşa MYO hocaları katılıp destek vermeliydi. Tüm yetkili ve ilgililer bu tür etkinliklere daha duyarlı olmalı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle