Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Ekim 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

YÖREX’te GEYVA’ya Yoğun İlgi..

Bu yıl 9’uncu kez kapılarını açan YÖREX’te yerini alan Geyve Belediyesi, yoğun ilgi gördü. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya YÖREX’le birlikte ürünlere talebin artacağını kaydetti.

Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle bu yıl 9’uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) açıldı.

GEYVA’ya yoğun ilgi

Antalya Expo Center’da açılan 9. YÖREX’e KKTC ve 72 ilden 485 kurum ve firma katılırken Geyve Belediyesi’nin stantları büyük ilgi gördü.Fuarda Türkiye’de ilk Yöresel Ürünler Üretim Tesisi olan, Geyve Belediyesi Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’mizde üretilen, dünyanın en güzel Ayva Meyvesi olan Geyve Ayva’sından yapılan, tamamen yerli ve milli, katkısız, doğal GEYVA markalı ürünlerin yer aldığı standı ziyaretçi akınına uğradı.

Geyve Belediyesi fuarı ziyaret edecek konuklara dağıtılmak üzere Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezinde GEYVA markasıyla üretilen ürünleri fuara götürdü. Geyve Yöresel Ürünler üretim merkezi müdürü Sevilay Çınar ve Selçuk Yıldız standı ziyaret eden konuklara, lokum, kolonya, ayva, üzüm ve sirkeden oluşan hediyeleri bizzat dağıttı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’da beraberinde Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Meclis Başkanı Avni Uçar ve yönetim kurulu üyeleriyle Antalya YÖREX fuarına katıldı.

GEYVEMİZİ TANITIYORUZ

Geyve Belediyesi olarak YÖREX’e katıldıklarını bildiren Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, bu sene fuara farklı bir boyutta geldiklerini söyledi. Kaya,“Geyve Belediyesi olarak Ticaret Borsamız ile birlikte Antalya Yörex Fuarındayız. 2014 yılında Marka Tescil Belgesini aldığımız Geyve Ayvamızın değeri her geçen gün katlanarak artıyor. Son olarak Kadın istihdamına öncü olan Türkiyede bir ilk olan Geyve Yöresel ürünler Üretim merkezimizde GEYVA markası ile ürettiğimiz ürünlerimizi Antalya Yörex fuarında tanıtıyoruz.Bu sene geçen yıldan itibaren yaptığımız faaliyetler sonucunda, Türkiye’de ilk defa belediye olarak marka çıkardık, ‘GEYVA’. Geyve’de yaklaşık 300 bin ton ürünün çıktığı tarımsal bir ilçe. Bizde Geyve Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projesi hem de ilçemizin ekonomisine katkı sağlaması adına faaliyette bulunduk.Ziyaretçilerimizin yoğun ilgisi var. Bu sayede hem Geyvemiz hem de Sakaryamızın tanıtımına büyük katkı sağladığımızı düşünüyorum, dedi.

“Üretim merkezi kurduk” 

Geyve Belediyesi olarak sadece kadınların çalıştığı yerel ürün üretim merkezi kurduklarını kaydeden Başkan Kaya, “40’a yakın kadın kardeşimiz çalışıyor. Bu ürün merkezinde salça, pekmez, tarhana, turşu gibi ürünler üretiyoruz. Ciddi anlamda pazar payı oluştu. YÖREX’le beraber talebin daha da artacağını düşünüyoruz. Ürünlerimize ciddi bir katılım var. Geçen sene katıldık ve birçok firma bizimle iletişime geçti. Şuanda zaten seve seve geldik” diye konuştu. 

Bu yıl 200 bin ziyaretçi hedefleniyor…

YÖREX’te bu yılki ziyaretçi hedefi 200 bin. Yöresel lezzetlerden el emeği göz nuru eserlere binlerce ürünün sergileneceği fuarda, coğrafi işaret tescili almış yüzlerce ürün de ziyaretçilere sunulacak. Kuzeyden güneye, doğudan batıya Anadolu’nun 12 bin yıllık geçmişinin gün yüzüne çıktığı YÖREX’te, 5 gün boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
YÖREX Fuarı 24 Ekim Çarşamba (Bugün) başlayıp, 28 Ekim Pazar günü sona erecek.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

 

1251 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle