Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Kasım 2017 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, üst Haberler, Videolar

Yola Düşen Kaya Parçaları Tehlike Yaratıyor

Doğançay ile Boğazköy mahalleleri arasındaki karayolu kayan taş parçaları yüzünden sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Geyve ilçesi Doğançay Mahallesinin Boğazköy mahallesi ile bağlantısını sağlayan Sakarya Nehri kenarındaki dar yol tehlike saçmaya devam ediyor.Zaten dar olduğu için iki aracın yan yana geçisine zor izin veren yol, özellikle yağışlı havalarda gece yola düşen taş parçaları yüzünden sürücüler için bir kat daha fazla tehlike oluşturuyor.

Boğazköy muhtarı Ayhan Ömer Odabaş her yağış sonrası düşen taş parçalarını kendi imkanlarıyla karayolundan dışarı süpürerek köylülerini hem bir kazadan kurtarıyor, hemde yolu temizlemiş oluyor.

Muhtar Odabaş; Boğazköylü vatandaşların bu tehlikeli yoldan geçtiklerini ifade ederek, bölgede kaya ve taş parçaları büyük tehlike yaratıyor. Bu yola dökülen kaya ve taş parçalarını Boğazköylü olarak bizler temizliyoruz. Artık önlem alınmasını ve D-650 Karayolunda Karaçam ile bağlantımızı sağlayacak bir köprü istediklerini belirtti.

Boğazköylüler geçtiğimiz hafta içerisinde Boğazköy ile Karaçam Mahalleleri arasına Sakarya Nehri üzerine köprü yapılması için imza kampanyası başlatmışlardı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2624 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle