Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Nisan 2018 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, üst Haberler, Yaşam

Yeşil Deniz Kirpiyan Yaylası’nda yürüdüler

Kirpiyan Yaylası’nda yürüdüler

Büyükşehir Belediyesi Doğa Yürüyüşleri Kirpiyan Yaylası ile devam etti. Eşsiz doğal güzellikler arasında yürüyüş yapmanın ayrıcalığını yaşayan doğaseverler, etkinlik için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Doğa Yürüyüşleri, Geyve Kirpiyan Yaylası Parkuru ile devam etti. Eşsiz doğal güzellikler arasında yürüyüş yapmanın ayrıcalığını yaşayan doğaseverler, günün anısına bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Doğa Yürüyüşleri 29 Nisan Pazar günü Kıranyurt Yaylası’nda gerçekleştirilecek yürüyüş ile devam edecektir. Doğaseverler hafta içerisinde kurumsal internet sayfası (www.sakarya.bel.tr) üzerinden yürüyüşlere kayıt yaptırabilirler” ifadeleri kullanıldı.

KİRPİYAN YAYLASI

Kirpiyan Yaylası, Geyve’den 28 km (1.5 saat) mesafede, 1143 metre rakımı, etrafı kayın ve gürgen ormanlarıyla kaplı 393 dekar alanıyla sanki yeşil bir denizi andırıyor.

Hava sıcaklıklarının bunalttığı sıcak yaz günlerinde serinlemek, rahat bir nefes almak, doğa ile baş başa kalmak için Geyve’de birbirinden güzel, tertemiz havaya sahip yaylalar misafirlerini bekliyor. Bu yaylalardan Geyve ilçesinin 28 km. batısında yer alan Karapürçek sınırındaki Kirpiyan Yaylası Kartal yuvası görüntüsü ve muhteşem doğasıyla mest ediyor.

Kirpiyan Yaylasına Setçe ve Kulfallar Mahallesi üzerinden gidilebiliyor. Mahalle sınırlarını geçip yayla yoluna girdiğimizde toprak yol sizleri karşılıyor. Yayla il merkezine ise 58 km. ilçe merkezine 28 km. olup 1,5 saatlik mesafededir.

Kirpiyan yaylası bakir el değmemiş muhteşem görüntüsüyle gürültülü şehir ortamından kaçıp doğanın sesini dinlemek isteyenlere kucak açıyor. Doğal bitki örtüsü, rakımı itibariyle en yüksek bölgede olması nedeniyle kendinizi adeta doğanın hakimiyetine bırakacağınız muhteşem iklimiyle görülmesi gereken en güzel yaylalarımızdandır.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2277 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle