Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Mart 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Yerel seçim sonuçları geliyor! Sandıklar kapandı oylar sayılıyor

Yerel seçim sonuçları geliyor! Sandıklar kapandı oylar sayılıyor

Sakarya’nın Geyve ilçesinde 31 Mart 2019 yerel seçimleri tamamlandı.Gelen açıklamalara göre sandıkların kapandığı bildirildi.

Doğu’daki 31 ilde sandıklar saat 16.00’da kapanırken, kalan illerde oy verme işlemi saat 17.00’da bitti. YSK sandıkların kapandığını duyurdu. Oy sayım işlemine geçilirken sonuçlar büyük bir merakla bekleniyor.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

YSK kararına göre bbugün 18.00-21.00 saatleri arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında sadece YSK tarafından seçimle ilgili verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek.

Saat 21.00’den sonra bütün yayınlar serbest olacak. YSK, oy verme işleminin tüm seçim çevrelerinde sona erdiğinin anlaşılması üzerine, Anayasa ve seçim yasalarının verdiği yetkiye dayanarak, yayın yasağını saat 21.00’den önce kaldırabilecek.

Büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık, diğer illerde, sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılıyor.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

3545 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle