Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Nisan 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sakarya, Yaşam

Yerel Kültür Dernekleri Taraklı’da Buluştu.

drnk gezi.14Sakarya-Geyve-Pamukova-Taraklı Yerel Kültür Derneği Yönetimlerinden Gezi…

 Sakarya – Geyve – Pamukova – Taraklı Yerel Kültür Dernekleri Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri,Taraklı – Göynük ve Köylerine yapılan kültür – dayanışma gezisinde buluştu.

 Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Özgür Aygün ve Mücahit Köse, Pamukova Yerel Kültür Derneği Başkanı Yasin Sargın ve Yön. Kur. Üyeleri Murat Keçili-Murat Çanak-Sercan Başkan-İsmail Er-Serkan Şahin, Geyveliler Yerel Kültür Derneği Başkanı Sami Bölükbaş, Geyve Yerel Kültür Derneği Başkanı Namık Cihan ve araştırmacı gazeteci M.Hamdullah Ergin’den oluşan heyet Taraklı İlçesinde Taraklı Yerel Kültür Derneği Başkanı Feyzi Çakmak ve Yön. Kur. Üyeleri Şahin Akı-Nihan Kozcağız-Merve Arı-Serkan Yılmaz ile Gazeteci-Dernek Üyesi İzzettin Kömürcü tarafından karşılandı. Birlikte içilen çaylardan sonra kısa bir Taraklı turu yapıldı ve konuklara yenilenen konaklar ve konaklama yerleri konularında bilgiler verildi. Parkta yapılan kahvaltıdan sonra Göynük’e hareket edildi.

 Akşemseddin Hazretlerinin türbesi ziyaret edildi, kısa bir ilçe turu yapıldı, özel satış yerlerinden hatıra eşyalar alındı,  ilçenin simgesi olan kuleye çıkıldı ve hatıra fotoğrafları çekildi.

Geziye katılanların hepsi, Göynük – Narzanlar Köyü Okulunda Öğretmenlik yapan, Pamukova Yerel Kültür Derneği Başkanı Yasin Sargın’ın babası Öğr. İsmail Sargın’ın konuğu olarak köy okuluna gitti. Köylüler konuklarına yemek ikramında bulundu. Okul Müdürü Hacı Ali Bozdağ okul hakkında bilgiler verdi, ihtiyaçlarının giderilmesi için destek talebinde bulundu.

Yemekten sonra, Göynük – Gerişler Köyü Kahvesi ziyaret edilerek vatandaşlar ile buluşuldu ve birlikte sohbet edildi. ( Gerişler Köyü, Sakarya – Bolu – Bilecik İl sınırlarının kesiştiği ortak noktada bulunuyor.)

 Gezi konusunda yapılan ortak açıklamada: “ Bu tür, kültürel-dayanışma amaçlı gezilerin sürdürülmesi, İl Merkezinde veya ilçelerde yapılan etkinlikte ortak hareket edilmesi ve destek çalışmalarına ağırlık verilmesi, yapılacak ilçe ziyaretlerinde ilçe yönetiminin hareket alanlarının genişlemesi için gereken desteklerin sağlanması konularında, karar birliğine varıldı. Karşılaşılan her konudaki sorunların çözümünde, güç birliğinin sağlanması ve ortak hareket edilmesi için seri toplantılara ağırlık verilmesi kabul edildi.” Denildi.

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

 

2939 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle