Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Nisan 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Yerel Kültür Dernekleri Taraklı’da Buluştu…

gezi.10 Manavlar Atalarının Diktiği 700 Yıllık Çınarın Altından Birlik Mesajı Verdi.

Sakarya Yerel Kültür Dernekleri ve Bursa İnegöl Manavları Derneği Öncülüğünde Sakarya’nın Taraklı İlçesinde bölgesel istişare toplantısı düzenlendi.
Toplantıya Sakarya, Bursa, Bilecik, Balıkesir, Kocaeli ve Bolu illerinde faaliyet gösteren 32 derneğin başkan ve temsilcileri katıldı.
Türk Boyları Konfederasyonu Genel Başkanı Durhasan Koca yapılan toplantıya onur konuğu katıldı.

Sakarya Yerel Kültür Derneği ; Faaliyetlerimiz Etkileşim Sağlayarak Amacına Ulaşmıştır.

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkan Vekili Cevdet Koç ve SYKD 3.Dönem Başkanı Cüneyt Demir yaptıkları konuşmalarda Sakarya Yerel Kültür Derneği faaliyetlerinin sadece Sakarya ili ve ilçelerinde değil etkileşim ve iletişim yolu ile çevre illerde de karşılık bulmasını önemli bir kazanım olduğunu, hedeflenen birlikteliğinin dönemsel olarak değerlendirilmesin, planlanmasının önemli olduğunu, Sakarya’nın dünü, bugünü ve yarını ile Hoşgörü ve kardeşlik şehridir olmasının Sakarya’daki birlik ve beraberliğin bir model oluşturarak ülkemizin her noktasına yayılmasını arzuladıklarını belirttiler.

Manavlar Derneği Başkanı Kızmaz ; 100.000 kişiyle Yayla Kurultayı Yapacağız.


İnegöl Manavlar Derneği Başkanı Erdoğan Kızmaz, İnegöl ilçesinde çalışma yapan derneğin yoğun bir ilgi ve destek bulmasının kendilerini son derece memnun ettiği, çevre illerde faaliyet gösteren dernekler ile iletişim halinde olmalarının derneklerine güç kattığını , 6 ilde faaliyet gösteren dernekler ile birlikte geleneksel Yayla Kurultay yapmayı planladıklarını belirterek ortaklaşa yapılaması planlanan Geleneksel Yayla Kurultayımıza 100.000 kişiyi bir araya toplayacaklarını başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm devlet büyüklerinin davet edileceğini söyledi.

Türk Boyları Konfederasyonu Genel Başkanı Durhasan Koca ; Birliğiniz Tüm Türkiye’ye Örnek Olmalı

Türk Boyları Konfederasyonu Genel Başkanı Durhasan Koca Akdeniz, Ege ve İç Anadolu Bölgesinde faaliyet gösterten bir yapının Marmara Bölgesinde de kuruluyor olmasının geç kalınmış olsa da zamanlama anlamıyla doğru bir zaman olduğu; ülkenin asli unsurlarının kültürlerine, törelerine, birbirlerine hep birlikte sahip çıkmaları birbirlerinden etkileşim göstererek sivil toplum örğütleri olarak ortak akılda hareket etmelerin ve kurulma çalışmalarını başlatılan federasyonların tüm çalışmalarını takip ve destek ettiklerini ifade etti. Genel Başkan Koca , Ülkemizin her noktasında birlik ve beraberliğin artarak devam etmesini , bin yıllık kardeşliğin şer güçlerce bozulmak istense de devlet millet el ele vererek vatanımıza ve devletimize sahip çıkmayıyız, bu toplantılar inşallah tüm Türkiye’ye örnek teşkil eder dedi.

Manavlar İşte Fikirde Ülküde Birlik Dedi.

32 Derneğin Taraklı ilçesinde yaptıkları toplantı neticesinde her yıl 4 kez bölgesel toplantıların yapılması, İllerde kurulma çalışması başlatılan federasyonların Türk Boyları Konfederasyonuna üye olmasına ,Bölgesel olarak faaliyet gösterecek bir Manav İş adamları Derneğinin kurulmasına, 6 ilde faaliyet gösteren derneklerin Ortak bir yapı ile bir Yayla Kurultayı tertip etmesine , Kocaeli ve Bolu illerindeki faaliyetlerin Sakarya Yerel Kültür Derneği, Bilecik ve Balıkesir illerinde de yapılacak faaliyetlerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla İnegöl Manavlar Derneğin yetkilendirilmesine karar verildi.

Taraklı ilçesini Başkan Özkahraman Gezdirdi.

Toplantı sonrasında Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ve Taraklı Yerel Kültür Derneğinin ev sahipliğinde Taraklı ilçesinin tarihi ve kültürel dokusunun sembolü olan Taraklı evleri ve tarihi mekanlar ziyaret edilerek Osmanlı Beyliğinin ilçeyi fetih ettiğinde dikildiği belirtilen 700 yıllık çınarın önünde Ülkemiz için birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 

2672 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle