Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Temmuz 2011 | Manşet, Spor

 

YENİ STADIMIZIN YERİ BELLİ OLDU….

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sakarya Mitingi sonrasında müjdelediği 25 bin kapasiteli stadyumun, Karasu Yolu üzerindeki Kör Sakarya denilen mevkiideki araziye yapılacağı açıklandı.

İl genel meclisinin dünkü toplantısında konuşan Gençlik Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, 25 Kişilik stadyum için en uygun yerin Karasu Çevre yolu üzerindeki 63 dönümlük alan olduğunu belirterek; ‘Sakarya’nın yeni stadyumu buraya yapılacak.’ dedi.

Gençlik Spor İl Müdürü Ömer Kalkan meclis üyelerine Mollaköy’de kürek, kano olimpik parkuru, sentetik futbol sahaları, olimpik yüzme havuzu ve yeni stadyum yeri hakkında bilgi verdi.

Kalkan; ‘Mevcut stadyumun; mülkiyet değeri karşılığında büyükşehir belediyesince uygun görülen Karasu Çevre yolu Tepekum Mahallesi mevkiinde yer alan 63 dönüm taşınmaz üzerine TOKİ işbirliğince 25 bin kişilik stat yapılacak.

Eski stadın yerine ise yerine ise TOKİ tarafından ya alışveriş merkezi ya da otel yapılacak. Uluslarası organizasyonların da yapılabilmesi için konulan kritere göre stadın kapasitesinin 30 bin üzeri olması gerekiyor. Biz de bu stadı istendiği takdirde
30 bin seyirci kapasiteli yapabiliriz. Ancak organizasyonlar 25 bin olarak da kalabilir.’ dedi

4540 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle