Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Haziran 2016 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, Teknoloji

Whatsapp polisin gözü oldu

İl Emniyet Müdürlüğü, bir süre önce başlattığı ‘Whatsapp İhbar Hattı’ ile vatandaşların polise daha kolay ve hızlı ulaşmasını sağlıyor. Bu çalışma sayesinde vatandaşlar polisin adeta gözü oldu.
Başarılı
İl Emniyet Müdürlüğü’nün Whatsapp İhbar Hattı vatandaşların polise ulaşma konusunda kolaylık sağlıyor. Vatandaşların acil durumlardaki ihbar ve yardım taleplerini ‘155 Polis İmdat’ hattı ve kısa mesaj servisi yoluyla alan Emniyet Müdürlüğü, Ekim 2015 tarihinden itibaren farklı bir şikayet hattı daha oluşturdu. Gelişen teknolojiyle birlikte akıllı telefonlarda kullanılan mesajlaşma platformu Whatsapp artık ihbar için de kullanılıyor. Birçok ilde olmayan bu çalışma, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından başarılı bir şekilde yürütülüyor.
Takip ediliyor
Valilik izniyle hayata geçirilen uygulama kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ‘0552 155 00 54’ numarası ile Whatsapp platformu üzerinden vatandaşlara hizmet veriyor. Ekim ayından itibaren vatandaşların bu ihbar hattına olan ilgisinin her geçen gün arttığını ifade eden Emniyet yetkilileri, “Vatandaşlarımız gördükleri olayları bu hat üzerinden bize gönderiyorlar, biz de gerekli takibi sağlıyoruz. İhbar hattına olan ilgi her geçen gün artmakta. Şu anda günde ortalama 100 ile 150 ihbar alıyoruz bu hat üzerinden” dediler.
Trafik olayları
Vatandaşların daha çok trafik olaylarını bu ihbar hattı üzerinden ilettiklerini belirten yetkililer, “Bize gönderilen fotoğraflar üzerinden herhangi bir cezai işlem uygulamıyoruz. Ancak vatandaşlarımızın yapıkları ihbarları gerekli birimlerimizce inceledikten sonra işlem yapılıyor. Örneğin hatalı park etmiş bir araç fotoğrafı bize ulaştığında, biz bu ihbarı sisteme yüklüyoruz ve ilgili ekipler olay yerine yönlendiriliyor. Önce araç sahibi telefonundan aranarak aracı çekmesi isteniyor, eğer çekmezse ceza işlemi uygulanıyor” dediler.
Her türlü olay
İhbar hattının sadece trafik olayları için kullanılmadığını da belirten yetkililer, “Vatandaşlarımız polisi ilgilendiren her türlü konuda bize bu hat üzerinden ihbarda bulunabilirler. Kapkaç, hırsızlık, şiddet, dolandırıcılık ve sosyal medyada işlenen suçları da bu hat üzerinden bize iletebilirler. Görüntü olmadan da ihbarda bulunabilirler. İhbar eden kişinin bilgileri istenmeksizin ekiplerimiz tarafından olayın takibi sağlanıyor. Olayın ve adres bilgilerinin doğru şekilde bize verilmesi çok önemli. İhbar hattımız 7 gün 24 saat vatandaşlarımızın kullanımına açık” ifadelerini kullandılar.

1635 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle