Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Şubat 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık, üst Haberler

Veremsiz Bir Türkiye

Geyve İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Veremsiz Bir Türkiye için halk eğitimleri kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

İlçe merkezinde ASM önünde açılan standta görevlilerce vatandaşlara verem hakkında bilgilendirmeler yapılıp broşür dağıtıldı. Gün boyu süren çalışmada vatandaşlara; Verem nedir, nasıl bulaşır, belirtileri, yapılması gerekenler ve korunma yolları anlatıldı. Verem tedavisinde kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak verildiğinin belirtildiği stantta verem hastalarının çevresindeki insanlara hastalıklarını bulaştırmamaları için, ilaçları düzenli olarak kullanmaları gerektiği çağrısı yapıldı.

Ayrıca gün sonunda Geyve Orhan cami kuran kursunda vatandaşlara sağlık personelleri ebe sevda zeyrek ebe esma karaoğlu ebe elif arik tarafından veremle ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.Düzenlenen seminerde veremden nasıl korunma yolları, veremden korunmanın en önemli yolunun aşı olmak gerektiği, bağışıklık sistemimizin güçlü olmasının gerekliliği üzerinde duruldu, erken teşhisin çok önemli olduğu vurgulandı.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

954 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle