Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Nisan 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve

Vali’den Geyve’ye Okul Müjdesi

IMG_0412Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Geyve METEM’e ek bina yapılmasının 2013 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

Geyve  METEM’e  yapılması istenen ek bina hakkında görüşmek için; AK Parti ilçe başkanı Muhittin Irmak, İl Genel Meclisi Üyeleri Şükrü Çelik ve Neşet Çakır, Geyve METEM(Mesleki Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Teknik Lise) Müdürü Tekin Bayer, müdür yardımcısı Ömer Gümüş, Okul Aile Birliği Bakanı Mehmet Aydoğan, yönetim kurulu üyeleri Erdinç Tuna ile Azem Sönmez birlikte Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret etti.

METEM müdürü Tekin Bayer, Vali Büyük’e; okulun fiziki yapısı, eğitim durumu ve proje yarışmalarındaki başarısı hakkında bilgi sundu.

AK Parti İlçe Başkanı Muhittin Irmak: “METEM sadece Geyve’ye değil, Taraklı ve Pamukova bölgesi öğrencilerine de hitap ettiği için, acilen ek binaya ihtiyaç vardır.”dedi.

İl Genel Meclis Üyesi Şükrü Çelik, kendisinin de aynı okulun öğrencisi olduğunu belirterek: “Sayın Valim hasta biziz, doktor sizsiniz.” diyerek METEM için ek bina isteğinde bulundu.

İl Genel Meclisi Üyesi Neşet Çakır: “İlçemizde sınavsız kayıt yapılabilen tek lise konumunda olan Geyve METEM, 1224 öğrencisiyle kapasitesini aşmış olduğundan acilen ek binaya ihtiyaç vardır” dedi.

Geyve heyetinin konuşmalarını dinleyen Sakarya Valisi Mustafa Büyük, METEM’e yaptığı ziyarette fiziki yetersizliği yerinde gördüğünü, konuyu ivedilikle ele alarak, okul inşaat çalışmalarının 2013 yılı yatırım programına alındığını ve önümüzdeki günlerde zemin etüdü çalışmalarının başlanacağını söyledi.

Ziyarete gelen heyet, Vali Büyük’e teşekkür etti.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

   IMG_0412

2759 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle