Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Eylül 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Üreticiler Çözümü Buldu…

Üreticiler Çözümü Buldu…

Geyve İlçesi Safibey Mahallesinde ki çiftçiler, ürettikleri ürünleri kendilerinin oluşturduğu toptan satış yerinde satışa sundu.
Geyve İlçesini ova mahalleleri denilen Safibey- Çengel- Bozören-Kozan-Bayat Mahallerini D-650 Karayoluna bağlayan sapakta bulunan alanda ki düzlükte toptan satış yeri oluşturuldu.Üreticiler, ürettikleri sebze ve meyveleri toptan alıcılarının alışına bu mekanda satışa sundular.

Neden böyle bir adım attıkları sorulduğunda şu açıklamaları yaptılar;

“Safibey Mahallesinin Harman Yeri mevkiinde Köylü Pazar Yeri oluşturduk. Bizlere verilen sözler vardı, hiç biri tutulmadı. Bizlerde kendi imkanlarımızla yaptık. Köylünün mallarını rahat rahat satabilmesi için pazar yeri oluşturduk.”

“Bizler burayı tercih ettik çünkü bağlantı yolu burası. Ulaşım kolaylığı var. Üreticilere de yakın bir yer burası.Çevre köylerden gelerek mallarını satmaya çalışanlar da var aramızda.”

” Burası eskiden köylünün harman yeri idi, bu günde yetiştirdiğimiz malların harmanı yapılıyor burada. Mallarımızı alan alıcılara broşürler gönderdik, telefon ettik. Bu gün için burada mallarımız satabiliyoruz. Fakat havalar bozunca ne yaparız onu bilemiyoruz.”

Görüldüğü kadarı ile üreticiler, mallarını pazarlama sıkıntılarına kendilerince çözüm üretmişler. Tek sıkıntıları; kendilerine verilen sözlerin tutulmaması.

Bu yöreye yapılacağını söyledikleri kapalı satış alanının yapılmaması. Alanın kapalı hale çevrilmesi ve güvenliğin de sağlanması. Çevre Mahallelerin de pazar alanına yakın olması geçerli bir avantaj. Umarız ki yöneticiler bu talepleri duyarlar.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

3479 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle