Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Aralık 2011 | Eğitim, Gündem, Köyler, Manşet

Geyve İlçesi Umurbey Köyünde, öğrencilere ‘Yadigar’ adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Köy Düğün Salonunda, Umurbey İÖO Müdürlüğü tarafından organize edilen gösteriye Safibey – Eriş İÖO ve Sarıgazi İÖO öğrencileride katıldı.

Yadigar adlı oyunu; Serdar Tarlan, Salih Aydaç ve Özge Kaya’dan oluşan S.T.Tiyatro topluluğu sergiledi. Oyun 3 kişilik, eğitici-komedi türünde. Oyunda; dedesinin cep saatini antikacıya satmağa gelen bir genç kızın yaşadıkları, manevi ve tarihi değerlerimize sahip çıkılması teması ile anlatılıyor.

Konu hakkında Umurbey İÖO Müdürü M. Emim Şimşir ; ‘Öğrencilerimize tiyatro izleme kültürünü vermek ve keyfini yaşatmak amacı ile bu gösterimi düzenledik. Öğrencilerimizin kahkahaları doğru şey yaptığımızın  kanıtıdır. Bu tür kültürel aktiviteleri sürüdüreceğiz.’ Dedi.

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

3597 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Umurbey Köyünde Tiyatro Gösterisi için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    TİYATRO BİR KÜLTÜRDÜR.Canlı olarak bire bir iletişim kurmadır.Eğitim olarak mükemmel bir etkinlik oldu.TİYATROYA GÖNÜL VERENLERİN ÇABALARINI TAKDİR EDİYORUM.Bu etkinlikleri okulumuza getiren okul müdürü M.EMİN ŞİMŞİRE TEŞEKKÜR EDERİZ.Öğrenciler mükemmel eğlendiler.Oyundan sonra diyaloğ çok iyi bir izlenime dönüştü.Öğretmenlerde etkinliklerden etkilendiler.Her zaman olması gerektiği üzerinde yoğunlaştılar.Etkinliğe katılan Safibey ve SARIGAZİ ÖĞRENCİLERİ İLE Umurbey öğrencileri kaynaştılar.UMURBEY EV SAHİPLİĞİNİ MÜKEMMEL YAPMIŞTIR.OKULUMUZU GEZEN öğrenciler çok mutlu ayrıldılar.Çalışmalarda birliği ve dayanışmayı gördüler.Öğretmenlerde bilgi paylaşımında bulundular.TÜM ETKİNLİKLERİN OLUMLU OLMASINI VELİLERDE bizzat izleyerek gördüler ve teşekkürlerini belirttiler.TİYATRO EKİBİNE ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİM.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle