Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Şubat 2012 | Dünya, Gündem

 Alifuatpaşa Ülkü Ocağı Hocalı Katliamı Kınama Mesajı‏ Yayınladı.

Alifuatpaşa Ülkü Ocağı Başkanı Yavuz AKKAYA yaptığı yazılı açıklamada,“Ermeni silahlı çeteleri tarafından Azerbaycan’ın Hocalı Kasabası’nda yapılan katliamda Ermeni güçleri 1992 yılının 25 Şubat’ı 26 Şubat’ta bağlayan gecede bölgedeki 366. Alayın da desteği ile önce giriş ve çıkışını kapadığı Hocalı Kasabası’nda, Azeri resmî rakamlarına göre, 83 çocuk, 106 kadın ve 70′den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 kişi öldürülmüş, toplam 487 kişi ağır yaralandığıkatliamda bin 275 kişinin rehin alındığını ve 150 kişinin ise kaybolduğunu belirterek,

“Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin birçoğunun yakıldığı, gözlerinin oyulduğu, başlarının da kesildiği görülmüştür. Hamile kadınlar ve çocuklar bile bu zorbalıktan, bu zalimlikten nasibini almıştır. Kendi yurtlarında bağımsız yaşamaktan başka bir istekleri olmayan; savunmasız, çocuk, kadın ve yaşlılara böyle bir saldırıda bulunanları şiddetle kınıyorum.

Bu olayın vuku bulduğu 1992 yılı insan ırkının en kanlı sahnelere şahitlik ettiği talihsiz bir zaman dilimidir. Tarih bu anı, insanlığın topyekûn saldırıya uğradığı kanlı bir dönem olarak hatırlayacaktır. Üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen hala hafızalarda yapılan bu vahşetin taptaze yerini korumaktadır. Tüm dünya bunun sorumlularını ve destekleyenleri nefretle hatırlayacaktır. Bugün dünya siyasetinde Ermenilerle ilgili sözde soykırım safsatasının peşine düşenleri Hocalı Katliamını okumaya ve bu katliamın fotoğraflarını, tüm delillerini izlemeye davet ediyorum.

Bu düşüncelerle dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da yaşarken bu zulme maruz kalmış tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Alifuatpaşa Ülkü Ocağı

5293 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle