Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Mart 2012 | Eğitim, Geyve, Manşet

Sakarya Üniversitesi Geyve Meslek Yüksekokulu tarafından ‘Türkiye Süper Güç Olabilir Mi?’ konulu konferans düzenlendi.

Konferansa Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Köksal Şahin ve Geyve Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can konuşmacı olarak katıldı.
Yrd. Doç. Dr. Köksal Şahin ve Prof.Dr. Ahmet Vecdi Can konferans’ta Türkiye’nin süper güç olabilir mi sorusunu yanıtlamakla birlikte, tarihimizde Osmanlı’nın süper güç konumunu nasıl kullandığını örneklerle anlattı.
İleride Türkiye’nin süper güç olması üniversite gençliğinin elinde diyen Yrd. Doç. Dr. Köksal Şahin, bunun için çok çaba, özgüven ve sistemli hareket ederek sağlanabileceğini vurguladı.
Konferans Yrd. Doç. Dr. Köksal Şahin ve Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can tarafından öğrencilerden gelen soruların cevaplandırılması ile sonlandı.
HABER – FOTOĞRAF:  İlyas Çakar

KAYNAK:HABERSAKARYA

2894 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Türkiye Süper Güç Olabilir mi? için 3 Yorum

  1. Mahmut dedi ki:

    ilk önce güç nedir? bir onun tanımını yapın, sonra süper güce bakarız…

  2. ömer dedi ki:

    Süper güç denilen şey silahının gücüdür.Türkiye nin süper güç olması için nüklüer başlıklı füzeleri,uçak gemileri,ulusal füze kalkanının olması gerek.Tabi bunların milli yazılımlı olması gerek.Bunların varsa süper güçsün demektir.

  3. paşa dedi ki:

    tüm savaşlar kara harekatı ile birebir muharebe ile kazanılır.türkiye kendi kendimizi yemezsek süpergüç zaten her yerinden yiye yiye bitiremedik

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle