Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Haziran 2012 | Ekonomi, Manşet, Sakarya, Yaşam

CNN TÜRK Televizyonu “Yol Üstü Lezzet Durakları” programçekimleri için bu hafta Sakarya İli’nde idi. CNN Türk Televizyonu’nun sevilenprogramları arasında bulunan ünlü Gurme Gezgin Mehmet Yaşin’in hazırlayıpsunduğu “Yol Üstü Lezzet Durakları’nın bu haftaki durağı Sakarya oldu.Programda ise Tunatan Tesisleri’nde yapılan yöresel lezzetler konu oldu.

Tunatan tesislerinde yapılan  çekimlerde Sakarya Kebapile Patlıcan Yatağında Kuzuzade’nin yapılışını kayda alan ekip, ayrıca MehmetYaşin tarafından Baş Usta Remzi Tan’la da yemeklerin yapılışla ilgili bilgileraldı. Bu yemekleri ayrıca Kabak Çorbası, Kabakmacun, Kabak Tatlısı, Kabaklavada masada ilave edildi.

En güzel yapıldığı İl: Adapazarı

Yediği yemeklere hayran kalan ünlü Gurme Gezgin MehmetYaşin; Kabakmacun’un Lahmacunun pabucunu dama atacak kadar güzel olduğunu ifadeederek; “Kabak Çorbasının Cevizli sunuluşunu, Sakarya Kebap’ın bol malzemesine,Patlıcan yatağında Kuzuzade’nin közlenmiş Tadına ve Kabak Tatlısı’nınTürkiye’de en güzel yapıldığı ilin Adapazarı olduğunu belirtti.

Kabaklava Tatlısı’na hayran kaldı
Burada yenilen Yemeklerin arkasından mutlaka KabaklavaTatlısını öneren Mehmet Yaşin; damakları biraz daha fazla şımartmakisteyenlerin mutlaka Tunatan’a gelmelerini önerdi.Tuna Tan’la yapılan röportajsonrası yemekler yenilerek, gurme üzerine sohbetler yapıldı.Tuna TanTesisleri’ni gezen ünlü gurme Mehmet Yaşin buradaki kabak ürünlerine ve tesiseHayran kaldı. Duvardaki konuk fotoğraflarını da inceleyen ünlü gurme “Gördüğüm kadarıyla buraya bir ben gelmemişim” diye esprisi yaptı. Islama köfte çekimleriiçin ise köfteci İsmail’e giden ekip çekimlerden sonra ilimizden ayrıldı.

9899 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle