Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Aralık 2012 | Alt Haberler, Ekonomi, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Yaşam

Sakarya’nın tanıtım yüzü ve ulusal markası Tunatan, Kabak ve yöresel yemeklerden sonra şimdi de Geyve’nin meşhur ekmek ayvasından yaptığı ayva lokumu ve ayva cezeryesini satışa sundu. Son bir senedir dönem dönem üretip müşteri beğenisine sunulan ürünler müşteriler tarafından tutulunca seri üretime geçilip hem mevcut tesislerde hem de internet satışı ile Türkiye ‘nin tüm illerinden alınabilecek alt yapısı oluşturuldu. 

Tunatan Ar-ge birimi Alifuatpaşa ‘da ki ‘yöresel ürünler üretim merkezi’ n de yaptığı çalışmalardan beklenen kalite ve lezzeti buldular. Kendine özgü lezzeti, kokusu ve özel ambalajı ile Kabaktan sonra Sakarya’ nın özel ürünlerinden olan ayvada gün yüzüne çıkmış oldu. 

  Ayva, protein, şeker, organik asit, A, B2 ve C vitamini ve demir, bakır, potasyum gibi minerallerden zengin, tohumları ise yağ ve protein içermektedir. İnsan sağlığına çok büyük katkısı olan ayva; böylece yeni bir lezzetle yola çıkmış oldu. İstanbul- Antalya yolunda Tuna tan’a ait Pamukova ve Alifuatpaşa tesislerinde ulusal müşterilere hizmet verirken şehir merkezinde Serdivan ve Yazlık Tesisleri’nde Sakarya halkına satışa sunulmuştur. 

Ayrıca ayva lokum ve cezeryesi ‘ 

www.turkiyeyoreselurunleri.com, 

www.sakaryayoreselurunleri.com, 

www.adabazaar.com.tr  

ile yemek sepetinin son kurduğu ‘www.lokum.com’   dan  internet satışı ile tüm ülkeye satışı başlamıştır. 

Yön. krl. bşk. Tuna Tan ‘heyecanımız her geçen gün yükselerek devam ediyor. Sakarya’mızın tarihi ilçesi Geyve’nin bu çok özel ürününü bu şekilde değerlendirdiğimiz için çok mutluyuz. Sevdamız Sakarya için çalışmalarımız devam edecektir. Tüm bu çalışmalarda yaptığımız işleri sahiplenen ve destekleyen saygıdeğer kadirşinas Halkımıza bu vesile ile teşekkürlerimizi sunuyoruz.

NOT:resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız

7264 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

TunaTan İle Geyve Ayvası Bir Başka.. için 7 Yorum

 1. eyüp ARICAN dedi ki:

  yürekten tebrik ediyorum..

 2. S.kara dedi ki:

  hmm evet baya farklıymış..

 3. İbrahim AÇILAN dedi ki:

  GEYVE AYVASININ SADECE MEYVE OLARAK KALMASI GERÇEKTEN ÜZÜCÜYDÜ. GERÇEKTEN ÇOK ÇOK GÜZEL BİR EMEK VE SONUÇ. TEŞEKKÜRLER VE ALKIŞLAR.

 4. cin dedi ki:

  cinsi eşme olan ayvayı ekmek ayvası olarak devşirmişsiniz. ama tebrikler

 5. Selim İleri dedi ki:

  Tuna Abi’yi ve ekibini tebrik ediyorum. Sakarya’nın adını Türkiye’ye çok güzel duyuruyor ve tanıtıyor. şimdi de sıra Geyvemize geldi. Sakarya’ya ve Geyve’ye kattığı değer ve hizmetler her türlü takdire şayandır. Can-ı gönülden kutluyorum…

 6. alifuatlı dedi ki:

  Geç kalınmış bir çalışma idi bence tabi Tuna Bey bu konuları daha iyi bilirler neye ne zaman ve nasıl yatırm yapılacagını. Burda Tuna Bey’i ve bu çalışmada emegi geçen herkesten Mevlam razı olsun. Mevlam utandırmasın.

 7. majesteleri dedi ki:

  ayvanın hoşafı çok süper oluyor.suyunu süzüp çatala bandırarak yemek kadar güzel bir şey yok

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle