Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Mart 2015 | Gündem

TSK’da Sakal Devrimi!

tskdan-devrim-gibi-karar-sakal-serbestc3ee5da15c136c62a4abGenelkurmay Başkanlığı’nın yeni tertip etmesiyle orduevleri gibi diğer askeri sosyal kuruluş alanlarına sakallı giriş artık serbest olacak. Günlük sakal tıraşı zorunluluğu aranan merkezlerde artık engeller kalkıyor.

Genelkurmay Başkanlığınca, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait sosyal tesislerin kullanımında yeni tertip etme getirildi.

Buna göre orduevleri, askeri gazinolar, sosyal tesislerle TSK özel, özel/mahalli ve kış eğitim merkezlerine azalar sakallı girebilecek. Girişlerde önceden günlük sakal tıraşı zorunluluğu aranırken yeni tertip etmeyle sakallı azaların girişi önündeki mani de kalktı.

Uygulamanın hayata geçirilmesinde emekli olan askeri personelin yoğun talebinin tesirli olduğu öğrenildi. Diğer taraftan daha önce gerçekleşen bir başka tertip etmeyle de tesislerde genel kullanıma açık tüm yerlerde statüleri belirtilen (general, üstsubay, subay) bölümleme uygulaması kaldırılmıştı.
Otel, oda, masa, koltuk grubu, asansör, plaj, yemek salonu, berber, kuaför, gibi yerlerde statüleri gösteren her türlü yazı ve işaretin kaldırıldığı mevzubahis uygulamayla Türk Silahlı Kuvvetleri üyeleri arasındaki dayanışmayı artırmak, moral ve motivasyona katkı sağlamak amaçlanmıştı.

930 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle