Hoşgeldiniz  

Fikret IŞIK | 16 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, YAZARLAR

TERÖR ve TERÖRİZM

fikret-isik-teor-terorizm-

TERÖR KELİME ANLAMI İTİBARİYLE ÇALIŞAN BİR SİSTEMİN BELİRLİ GÜÇLERİN GÜÇ KULLANARAK ELE GEÇİRME PLANLARI BUNU UMMALARI ALTARNETİF GÖRÜŞ YOL YÖNTEM TANIMADAN MÜDAHALE VE BUNLARI YAPARKEN UYGULADIKLARI METOT ŞEKİLLERİDİR.

TERÖR DENİNCE AKLA SADECE DEVLET İDARELERİNİ ELE GEÇİRME OLARAK DEĞERLENDİRİLMEMELİ.ZORLA HAK HUKUK TANIMADAN MÜDAHALE EDİLEN HER İŞ EYLEM TERÖRDÜR.

GÜNÜMÜZDE DÜNYADA ÜLKE İDARE ŞEKİLLERİNE MÜDAHELE ÖNE ÇIKMAKTADIR. GÜNÜMÜZDE BİRÇOK ÜLKE TERÖRLE MÜCADELE ETMEKTEDİR. TERÖRÜN DÜNYADA BAŞARI SAĞLADIĞI ÜLKE ÖRNEĞİ YOKTUR. TERÖRÜ YAPANLARIN SAYISI BİRDEN ÇOK KİŞİYİ KAPSADIĞI İÇİN BELİRLİ BİR GÜCE ULAŞTIKLARI EYLEMLERİNİ PLANLI BİR ŞEKİLDE YAPMA MÜCADELESİ VERDİKLERİNDEN BİR ÖRGÜT OLMUŞ OLMAKTALAR.

GÜNÜMÜZDE SOĞUK SAVAŞ METOTLARI DEĞİŞMİŞ BAZI DEVLETLER ARZU VE EMELLERİ İÇİN BU ÖRGÜTLERİ DESTEKLER DURUMA GELMİŞLERDİR.BU TERÖR ÖRGÜTLERİ DÜNYANIN YARATILIŞINDAN GÜNÜMÜZE İNSANLARIN DOĞUMUYLA BAŞLAMIŞ GÜNÜMÜZE KADAR DEVAM ETMİŞ GELMİŞTİR. TARİH BUNUN ÖRNEKLERİYLE DOLUDUR. OSMANLI PADİŞAHLARINDAN İKİNCİ ABDÜLHAMİT’E DE YILDIZ SARAYI CAMİİNDE TERÖR SALDIRISI YAPILMIŞ PADİŞAHIN CAMİ MAHVELİNDE DIŞ İŞLERİ BAKANIYLA KONUŞMASI UZAYINCA DIŞARI ÇIKMASI GECİKTİĞİ İÇİN BOMBA ÖNCE PATLAMIŞ VE YARA ALMADAN KURTULMUŞTUR.BU PATLAMADA BİRÇOK İNSANIN ÖLDÜĞÜ GİBİ AT ARABALARI HAVAYA UÇMUŞ VE HAYVANLARDA ÖLMÜŞTÜR.

TERÖR BAZEN ÇOK ÖNE ÇIKAR BAZENDE SESSİZLİĞİNİ KORUR. DÜNYA GÜÇLERİNİN ARZULARI BUNDA BÜYÜK ETKENDİR.ÜLKELERİ VEYA ÜLKE LİDERLERİNİ BEĞENMEYENLER BU YOLLARI KULLANIRLAR. TERÖRÜN VE TERÖRİZMİN METOTLARI ÇOKTUR. BUNLARIN ÖRNEĞİNİ GÜNÜMÜZDE GÖRÜYORUZ. ŞU SORUYU ŞU KONUYU ÇÖZDÜĞÜMÜZDE BU İŞ BİTER DİYORSUN BİRDE BAKIYORSUN BAŞKA BİR DALDAN MÜDAHALE OLMUŞ. HATIRLAYIN ÜLKEMİZDE MİLLİYETÇİLİK DUYGULARI ÖNE ÇIKARTILDI OLMADI SAĞ SOL DENDİ OLMADI MEZHEPÇİLİĞİN ÖNE ÇIKTIĞI BİR TOPLUM OLMADIĞIMIZ İÇİN BU KONUDA FAZLA BAŞARI ELDE EDİLEMİYOR. T.S.K. KULLANILIYOR OLMUYOR YENİ BİR METOT İÇ İDAREYİ ELE GEÇİRME OLMUYOR.BİRÇOK İFTİRA TUTMUYOR. ŞU ANDA TERÖR DENEMESİ DEVAM EDİYOR.TABİ BU ÇOK DAHA TEHLİKELİ MİLLETİMİZİN BASİRETİYLE KOMŞULARIMIZDAN EDİNDİĞİMİZ TECRÜBE İLE BUNUDA ATLATACAĞIZ ALLAHIN İZNİYLE.

TERÖR SADECE ÜLKEYİ İDARE EDEN İKTİTARLARIN DEĞİL TOPYEKÜN İKTİTARIYLA MUHALEFETİYLE TÜM TOPLUMUN SORUNUDUR.İDAREDE İKTİDAR İLE MUHALEFET ARASINDA BİR TARTIŞMA VARDIR BU SİSTEMİN GEREĞİDİR AMA KONU ÜLKENİN BEKASI OLDUĞU ZAMAN TÜM SİYASİLER BİRLİK MESAJI VERMEK ZORUNDADIR.MUHALEFET BU DENGEYİ KURAMAZDA İKTİDARI YIPRATAYIM ZOR DURUMA DÜŞÜREYİM GİBİ VAHİM BİR HATAYA DÜŞERSE VAY ÜLKEMİN HALİNE. DEMOKRASİLERDE İKTİDAR OLMA YOLLARI BELLİDİR İKTİDARI YIPRATACAK HER HAREKET BU TERÖR ÖRGÜTLERİNİN İŞİNE YARAR. KUSURLAR YÖNTEMDE DEĞİL TERÖR ÖRGÜTÜNDE ARANMALIDIR.EN DOĞRU METOT BUDUR.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİ HEDEFİ KARGAŞA ÇIKARTIP İNSANLARIN BİRLİĞİNİ BOZARAK BİRİBİRİNE DÜŞMELERİNİ SAĞLAMALARIDIR.KOMŞULARIMIZDA OLDUĞU GİBİ İŞ SAVAŞIN YOLLARINI ARALAMALARIDIR.ÜLKEDE YAŞIYAN TOPLUMLARIN EN CAN ALICI NOKTALARINA SALDIRMALARI SABOTA ETMELERİ EN ÖNEMLİ HEDEFLERİDİR.BU MANEVİ DUYGULARINI GALEYANA GETİRİP TOPLUMSAL BİR PATLAMANIN OLMASINI BEKLEMELERİDİR. BU KONUDADA TOPLUM OLARAK ÇOK İTİDALLİ TEMKİNLİ OLMAK ZORUNDAYIZ. ÜLKEMİZDE BULUNAN TÜM S.T.K.LAR SPOR KULÜPLERİ DERNEK VAKIF NE GİBİ BİR KURUM KURULUŞ VARSA BİRLİK MESAJI VERMELERİ BÜYÜK MİLYONLARI OLUŞTURAN TOPLULUKLARIN TOPLANMASI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN MORALİNİ BOZACAK VE YÖNTEMLERİNİ TARTIŞIR DURUMA GETİRECEKTİR. ÜLKENİN BEKASINDA SİYASİ GÖRÜŞ OLMAZ HARP VE SULH AYRILMALIDIR ŞU ANDA HARP HALİDİR BİZ BİRİBİRİMİZLE ÇATIŞIR DURUMA DÜŞERSEK TERÖR YAPTIĞI İŞİN DOĞRU OLDUĞU KANAATI DOĞACAK VE DAHA ÇOK EYLEMLER HEDEFLİYECEKTİR. TERÖR ÖRGÜTLERİNİN HEDEFİ OLAN YÜRÜYEN SİSTEMİ SABOTA EDİP HALKI BİRİBİRİNE DÜŞÜREREK İÇ SAVAŞ ÇIKMASI VE ÜLKENİN IRAK VE SURİYEDE OLDUĞU GİBİ YAŞANMAZ BİR ORTAMIN OLUŞTURULMASIDIR.

GÖRDÜĞÜMÜZ GÖZLEMLEDİĞİMİZ ACI GERÇEK IRAK VE SURİYE HALKI BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAYAMADI BİRİBİRİNE DÜŞTÜ.SİYASİ GÖRÜŞLERİ ÖNE ÇIKTI. O OLMASINDA NE OLURSA OLSUN GÖRÜŞÜ ONLARI FELAKETE GÖTÜRDÜ AYNI GEMİDE OLMALARINI UNUTTULAR VE BOĞULMAKLA KARŞI KARŞIYA KALDILAR.TOPLUMLAR YAŞANAN OLAYLARDAN DERS ALMALI TECRÜBE KAZANMALI VE TERÖRÖ ÖRGÜTLERİNİN TUZAĞINA DÜŞMEMELİDİR.

TERÖR ÖRGÜTLERİ NASIL YAŞAR NASIL GÜÇLENİR IRAK VE SURİYE’DE OLAN İÇ SAVAŞTAN NE KADAR İSTİFADE ETTİKLERİNE ŞAHİT OLUYORUZ.İDARİ DÜZENİN OLMADIĞI AÇIKTAN SİLAH PAZARLARININ KURULDUĞU HERKESİN SİLAHLANDIĞI BİR ORTAMI DÜŞÜNELİM.ÜLKEMİZ İNŞAALLAH BU OLAYLARDAN DERS ALARAK BU KURULAN KURULACAK TUZAKLARI BOZAR KOMŞULARIMIZIN DÜŞTÜĞÜ HATAYA DÜŞMEYİZ.

ALLAH C.C. ÜLKEMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİDAİM KILSIN BİRİBİRİMİZE DÜŞMEKTEN MUHAFAZA EYLESİN.

AMİN

FİKRET IŞIK

1462 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle