Hoşgeldiniz  

Fikret IŞIK | 13 Nisan 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, YAZARLAR

TELKİN –  TAHT ve TAVUS  EKSENİNDE  TERÖR GERÇEĞİ  : 

Dünya devletleri gün gelir sessiz her ülke işinde gücündedir.

Bazen bakarsınız birçok devlet birbirine kafa tutuyor çeşitli metotlarla gövde gösterisi yapıyor. Bazen de bu hareketler geri dönüşü olmayan sonuçlarda doğura biliyor.

Bu örneklerden biri üzerine sınır komşumuz Irak bugün yerle yeksan olmuş durumda.Ortada ne bir devlet var nede herhangi bir kamu otoritesi.Irakta yaşananların esas sebebi şeyh Abdulkerim Kesnizni ve Muhammet Kesnizani’dir.

Peki kim bu adamlar.

70 li yılların başında  Irak’ta ortaya çıkan Kesnizani yapılanması ile yine aynı yıllarda Türkiye’de palazlanmaya başlayan Fetullah Gülen yapılanması neredeyse  birbirinin aynısı.

Batılılar doğu toplumlarına ve Müslümanlara karşı  artık klasik  Haçlı  seferlerini  tercih etmiyor. Bunun yerine operasyon yapmayı düşündükleri ülkelerin toplumsal halklarını  kullanıyorlar.  Öncelikle 100 salak  100 bin dolar para   100 kaleşnikof  formülüyle  irili ufaklı terör örgütleri oluşturuluyor. İslam dünyasındaki mezhep tarikat ve cemaatler manipüle ediliyor. Geçmişte sömürgeciliğin öncü kuvvetleri  olarak misyoner  okullarını  kullanan batılılar  bu gün bu okulları müslümanlara açtırıp finansmanınıda imanlı nesiller yetiştirme  uğruna müslümanlardan bizzat kendisine yaptırıyor. Bu okullarda küresel elite hizmet edecek zihnen ve fikren  iğdişleşmiş köleler yetiştirildiğinin en bariz örneği Fetullah GÜLEN ve Muhammet  KESNİZANİ  yapılanmasının mankurtlaşmış  müritleridir.

Kesnizani tarikatının kurucusu Şeyh Abdulkerim KESNİZANİ’dir. Süleymaniye’de bir aşiret  lideri iken  her nasılsa  şeyhlik mertebesine yükselen bu zat  tarikat liderliğini 1978 yılında  İktisat fakültesi  mezunu oğlu Muhammet KESNİZANİ ‘ye devreder. Babasından farklı olarak oldukça gizemliydi. Yeni ve acemi müritler onun ayağını Kıdemli müritler elini üst düzey bölge imam müritleri  ancak omuzunu öpme şerefine nail oluyordu. Tarikatın siyaseten güçlenmesi Muhammet KESNİZAİ ile başlar. Tarikat toplantılarındeki sohbetler  ezetorik anlatımlarla süslenir Kadirilerde kanlı bıçaklı gösteriler hoş karşılanmadığı halde  müritlerin dikkati bu tür uçuk gösterilere kaydırılır.Jilet ve cam kırıklarını yeme  vucudun değişik bölgelerine bıçak ve şiş saplama şeklindeki kanlı gösteriler izleyenleri adeta büyüler. Gösteriler sırasında müritlerden ölen olduğunda ise suç müridin sırtına atılır tam inançlı olmadığı  ihlas ve huşu ile yapmadığı için öldüğü ifade edilir.

Kesnizani tarikatının  zihin yıkama modeli Telkin  Tahy ve Tavus üzerine kurulmuştur.

Nedir Telkin  Taht ve Tavus.

İlk aşama olan TELKİN  sürecinde örgüt evlerindeki profesyonel kişilerce tertip edilen özel sohbet toplantılarında  tarikat mensupları şeyh efendiye karşı  koşulsuz saygı duymaya kodlanır.

İkinci aşamada ALLAH adına taht ikramı yapılır. İşsiz güçsüz insanlara devlet kademesin de belli bir komisyon karşılığında iş teklif edilirken  halihazırda devlet memuru olanlara da makamda yükselme vaad edilir.

Üçüncü aşama Tavus devreye girer. Tavus devreye girdimi artık büyünün ezoterik anlatımların  kehanet ve kerametlerin yolu açılır. Müritlerin rüyalarına giren peygamber mesajları ve çağdaş hipnoz yöntemleri kullanılarak müritler adeta uyuşturulur ve kelimenin tam anlamıyla zihinleri kontrol altına alınan ve her isteneni sorgusuzca yerine getiren  Mankurt sürüsüne dönüştürülür.

Kesnizani tarikatının insan devşirme yöntemini Fetullah Gülen cemaatinin uygulamalarıyla karşılaştırırsak Işık evlerinde tertip edilen sohbet toplantılarında insanların koşulsuz Fetullah Gülen’e bağlanmaları  bu kişilere mevki ve makamda yükselecekleri hususunda teminatlar verilmesi ve son olarak  17/ 25 Aralık.2013 gerekse 15.Temmuz.2016 darbesinde yaşandığı üzere  kendilerinden  istenilen her şeyi sorgusuzca yerine getiren çete mensuplarıdır.

Geçenlerde  Feto örgütünün Gebze imamı yakalandı  Hakim ve Savcıların Polis ve  Askerlerin  öğretim üyesi Profesörlerin  emir aldığı kişinin çıka çıka ilkokul mezunu bir marangoz çıkması ne kadar ilginç değilmi. 

Irak’ ın 33 yıllık lideri Saddam Hüseyin  2003’deki  Amarikan askerleri işgali sırasında  ülkesini sırtından hançerliyen  Kesnizani Tarikatı ve müritlerince devrildi. Kesnizani   mensupları  Ordu Emniyet  istikbaharat  başta olmak üzere devletin kritik tüm kurumlarına  Sarayın tüm kılcal damarlarına yıllar içinde sızmışlardı. Saddam’ın karısı Sacide  kardeşi  Vetban ve Berzan ile oğlu  Uday bile müritler arasında idi. Devletin kritik noktasında bulunup bu tarikata katılma konusunda tereddüt edenler ya ortadan kaldırılıyor yada  Mossad ve Cia’nın  yeşil dolarlarıyla ikna ediliyordu. Saddam’ın en güvendiği adamlardan İzzet El Duri de kesnizani  tarikatı mensubu idi. Saddam bu durumu fark ettiğinde iş  işten çoktan geçmişti 1990’lı yıllarda devletin kademelerine başlayan sızma hareketi  2000’ li yılların başında  tamamlanmıştı. Amarikan işgal güçleri 2003 yılında Basra’dan Bağdat’a doğru ilerlerken hatırlayın Irak ordusu direnmiyordu.Şeyh Muhammat Kesnizani Amarikan askerlerine direnmemeleri hususunda müritlerine fetvalar yayınlıyor  onların sanıldığı kadar tehlikeli olmadığını söylüyordu. onun bu telkinleri sayesinde ülkenin bağımsızlığı için savaşması gereken  Generaller beyaz bayrakları havaya kaldırarak  Amarikan işgaline göz yumuyordu. Sonuçta ortaya bu  günkü Irak ortaya çıktı.İşgal sonrasında ABD  ve Kesnizani’yle iş birliği yapmayan onbinlerce bilim adamı  Araştırmacı Fikir insanı  cemaat önderi  Doktor Hakim Savcı  Avukat Gazeteci  Mühendis Teknisyen  Bürokrat ve Memur öldürülüyor. Bunların kimileri kurşunlanarak kimileri işkence ile öldürüldü.Devlet arşivleri Kütüphaneler Müze ve Tapu Nüfus kayıtları  başta olmak üzere devletin tüm kayıtları arşivleri imha edildi.

Kesnizani ve Fetullah  yapılanması yöntem ve telkinleri biri birine ne kadar benziyor değilmi. Örgüt evlerindeki sohbet ve telkinler mevki makam vaatleri izotorik anlatımlar. Rüyada görülen Mehdi ve Peygamber hikayeleri Kesnizanin Amarikan askerlerine karşı direnmeyin telkinlerine karşılık  Hatırlayın Fetullah Gülenin  Haçlıların  ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir onlar sizin karınıza kızınıza el sürmezler şeklinde sarfettiği cümleler bire bir aynı değilmi. Fetullah Gülenin  Haçlılar sizin karınıza kızınıza ilişmezler cümlesi ne kadar cahil olduğunu gösteriyor. Halbuki 1204 yılında  İstanbul’u işgal eden Latin Haçlı ordusu İstanbul’un   Ortadoks kadın ve kızlarını Ayasofya’da görevli kadın ve rahibeleri o kutsal yapının içinde tecavüz edip öldürmüş . Bir Fransız  fahişeyi  Ayasofya’nın ortasında dans ettirmiştir.

Bugün kurban olarak seçilen devlet Türkiye’dir.Şer güçler  emellerine ulaşmak için ülke üzerinde umulmadık tezgah oyunları sergiliyorlar Ülkenin ıraktaki gibi gafilleri bu olaylara basiretsizce alet olmaktadır.İnsanoğlu dünyada komşularımızda yaşanan bütün bu olaylardan bir ders çıkarmazmı dersiniz.

Yapılacak referandum nedeniyle Avrupa’da  Almanya Hollanda İsveç  Belçika ABD , FRANSA, ingiltere  Avusturya  Yunanistan İsrail daha niceleri Türkiye’ye karşı olmanın nedeni nedir acaba. Bunlarla beraber hareket eden  terör örgütleri  HDP  PKK  DHKP-C  KCK  PYD  JPG   FETÖ Terör Örgütüdür. Son 14 yılda  Türk ekonomisinde yaşanan gelişmelerin  bırakın yüzde ellisini yüzde onu bile  Avrupa Birliği ülkelerini tamamında göre bilmek mümkün değildir. 1960 askeri darbesi  1971 muhtırası  1980 askeri darbesi  ASALA PKK DHKP-C 28 Şubat1997 pos modern darbesi 2013 Gezi olayları 17/25  Aralık 2013 Yargı darbesi ve son olarak  15 Temmuz 2016 Askeri darbesi  yurt içinde ve yurt dışında Türkiye düşmanlarını eylemi olarak kendini gösterdi.

Bundan tam iki yıl önce  İngiliz Dış işleri ve İngiliz Milletler topluluğu  ofisince  29 Eylül 2014 tarihinde resmi bir rapor yayınlandı Bu raporun başlığı oldukça ilginçti. Türk Ekonomisinin  Öldürücü Faktörleri. İngilterenin  resmi devlet kurumunca  hazırlanan bu raporda  Türk ekonomisinin  son on yıl içerisinde  batılılar açısından nasıl küresel bir tehlikeye  dönüştüğü kapsamlı olarak ele alınmış yazıların özeti şöyle. 

Şu dünyanın 16 ve Avrupa’nın en büyük 6  ekonomisi durumunda bulunan Türkiye 2050 yılında  dünyanın 12.  Avrupa’nın en büyük 5. ekonomisi olacak.Türkiye’nin ihracat hacmi  2002  yılına oranla  dört kat artarak  12 yıl içerisinde  160 milyar düzeyine ulaştı. Türkiye Petrol ve Gaz kaynaklarının transit taşımacılığı hususunda  giderek daha önemli bir role sahip oldu. Bugün Avrupa’da 42 ülke bulunuyor.Bunların 27 si AB  üyesi.Türkiye GSMH  sıralamasında  751 milyar dolarla  Avrupa’nın 8 nci,  dünyanın ise  14 ncü ekonomisi durumunda. Avrupa’daki 22 ülkenin GSMH  toplamı ancak Türkiye kadar edebiliyor.Afrika kıtasında ise 54 ülke var  bu ülkelerden 48 nin GSMH  toplamı ancak Türkiye’nin GSMH sına  denk gelebiliyor.

İlk Orta ve Lise kitaplarımızda  ülkemizin  Stratajik konumu gerçeği son 14 yılda  yaşanan ekonomik ve siyasi  kazanımlar sayesinde anlam bulmaya başladı. 1497 – 98 yıllarında  Vosgode Gamnın  Hindistan yolunu bulmasıyla  önem kaybeden  İPEK yolu  aradan 520 yıl geçtikten sonra yeniden önem kazanmaya başladı. Ümit burnunu keşfiyle beraber okyanus aşırı deniz ticareti alanının bulunması Batı ülkelerinin  deniz ticaretine yönelmesine sebep olduğu gibi sömürgecilik belasını Afrika ve doğu toplumlarının  başına musallat olması da sebep olmuştu. Önümüzdeki 5  – 10  yıl içerisinde  Avrupa ve dünya ekonomi tarihi yeniden yazılacak. Avrupa’da limanlar antrapol  gemi taşımacılığı yapan şirketler gümrük işletmeleri iş yapamaz hale gelecek. İleride Avrupa ülkeleri bu günleri mumla arayacak.

Neden mi izah edeyim: 

Dünyanın en büyük ulaşım ağı pröjesi ünvanını alan  TEK KUŞAK TEK YOL  namı  diğer Modem ipek yolu  Projesi  15 Mayı’ta yatırımlarına başlıyor. Bu projeye destek için Kasım 2014 te  50 Milyar dolar sermaye ile  Asya alt yapı yatırım  bankası kurulduki Türkiyede bankanın ortakları arasında  Çin Kıgazistan –  Özbekistan- Kırgazistan – Türkmenistan –  İran –  Azarbeycan –  Gürcistan bulunuyor. Bu güzergah üzerindeki  diğer tüm doğu toplumlarının malları  Trans Asya Demir yoluyla  Türkiye  üzerinden taşınıp  Yavuz Sultan Selim  köprüsü üzerinden  oluk oluk Avrupa’ya akacak. Taşıma maliyetleri ve süreleri en alt seviyeye inecek. Yük ve Konteynir gemileriyle Avrupa limanlarına 2 -3 ayda ulaşan  uzak doğu malları  sadece iki haftada Avrupa’nın göbeğine taşınacak. Büyük oranda tamamlanan koridorun  bütün halinda çalışır duruma gelmesi durumunda  Çin ile Türkiye  arsındaki mal sevkiyat süresi 30 günden 10 güne düşecek. Yine  Pekin’den deniz yoluyla 2 ayda teslim edilen ürünler  2 haftadan kısa sürede İstanbul’da olacak. Kara yolu mesafesinde 3000 km lik mesafe kısalacak.

Marmaray Yavuz Sultan Selim köprüsü  Bakü Tiflis Kars  ve Edirne demir yolu projeleri  Modern İpek yolunun orta koridorunu oluşturuyor. Batılıların temel  endişe ve  korkusu  işte bu projeden kaynaklanıyor.1488 yılında  Br Diansın  keşfettiği   doğu ülkelerinin fakirleşmesine yol açan  Ümit burnu artık önemini yitirdi. Çin’den çıkan mallar  Trans Asya demiryoluyla  bir haftada Avrupa’ya taşınacak.

Türkiye’nin inşa ettiği  Petrol ve Doğalgaz boru hatları TANAP – MAVİ AKIM – TÜRK AKIMI -NABUCCO  BAKÜ -CEYHAN -TİFLİS boru hattı Yavuz Sultan Selim köprüsü  Trans Asya Demir yolu hattı ve 3. ncü Hava Limanı gibi Projeler bize çağ atlattığı gibi çağın kendisini de değiştirecek. Batılıların ara vermeksizin Türkiye’ye saldırmalarının nedeni işte bu projeler.  Türkiye batının altını oyuyor.Gezi olaylarının çıkış sebebi İMF borçlarının sıfırlanmasıydı. Siyasi ve politik istikrarsızlık yaratarak  faizler tırmanacak  para politikası altüst olacak  Türkiye tekrar İMF ye kurban edilecek.

17/25 Aralık yargı  ve emniyet darbesinin çıkış sebebi  Hükümetin düşürülmek istenmesiydi. 15 Temmuz darbesinin çıkış sebebi  Türkiye’nin kontrol edilmesi ele geçirilmesi  batılıların dümen soyunda bir yönetim oluşturmak.15 Temmuz başarılı olsaydı  Fatih’in 1453 te fethettiği islamın son kalesi dediği  İstanbul’da Ayasofya’da çan sesleri çala bilirdi.

ALLAH  Türkiye’nin yolunu açık etsin, Yar ve Yardımcısı olsun…

Amin

2101 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle