Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Nisan 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Tazminatsız Kapı Önüne Kondular

Pamukova da beton travers fabrikasında ücretlerinde iyileştirme isteyen ve on beş gün önce iş bırakma eylemine başlayan işçilerden 31 işten çıkartılırken 4 kişi emekli edildi. İşçiler yönetimi “Allah’a havale ediyoruz “ dedi.

HEPSİ ÇIKARTILDI

Asgari ücretle çalışan ve servisleri bulunmayan işçiler, maaşlarının iyileştirilmesi ve gelip giderken yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi için servis konulması talebiyle iş bırakma eylemi başlatmıştı. Fabrika yönetimi eyleme çıkan 40 dolayında işçinin 9’unun işine son vererek, kalan işçilere gözdağı vermiş, işçiler eyleme devam edince geçtiğimiz hafta da 7 işçinin daha işine son vermişti. İşçiler direnmeye devem edince bu sabah eylem yapan tüm işçilerin işine tazminatsız son verildi. Aralarında bulunan 4 işçi ise emekliye sevk edildi.

ALLAH’A HAVALE ETTİLER

Aralarında 17 yıldan bu yana fabrikada çalışanlarında bulunduğu işçiler fabrikadan ellerinde çıkış kağıtları ile fabrikayı terk ettiler. İşten çıkan işçiler adına bir açıklama yapan Faruk Vural, 4 aylık süren hak arama davalarının, hak arayan tüm işçilerin işten çıkarılması ile son bulduğunu ifade ederek; “ Şu gördüğünüz fabrika bizim canımız ciğerimiz namusumuz. Biz öyle gördük öyle çalıştık. Bu işten çıkarmaları bize reva görenleri de Allah’a havle ediyoruz, vicdanları ile baş başa bırakıyoruz “ dedi.

YARGIYA GİDECEKLER

Vural; “ 17 senelik arkadaşlarımız bir çırpıda harcandı. Niye harcandı? Sendikaya üye oldukları için harcandı. Zam istedi onun için harcandı. Arkadaşlarımız 4 aydan bu yana şu fabrikanın tek bir taşına zarar vermeden sadece isteklerini söylediler. Tırnağımız kadar bir zararımız olmadı. 4 aydan buyana istediğimiz iki kuruşluk zam bize çok görüldü. 17 senelik işçisine 100-200 lira zam yapamayan bir yer de çalışmak bizim içinde haramdı. Bundan sonraki davamız yargıda devam edecek “ dedi.

Daha sonra işten çıkartılan işçiler fabrika önünde bir birlerinden helallik isteyip vedalaşarak fabrikanın önünden ayrılırken, çevik kuvvet ekipleri de bir süre sonra fabrika çevresinde aldıkları güvenlik önlemelerine son verdiler.(pAMUKOVAHALK)

2948 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle