Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Eylül 2019 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sağlık, Sakarya, üst Haberler, Yaşam

Taşkısığı’nda Askerlerimiz Yemekten Zehirlendi.

Yemekten numune alındı

Adapazarı ilçesi Taşkısığı Mahallesi’nde bulunan kışlada 100’ün üzerinde asker yedikleri akşam yemeğinden zehirlendi.

Edinilen bilgilere göre olay, Adapazarı 7’nci Komando Tugay Komutanlığı Taşkısığı Kışlası’nda meydana geldi. 100’ün üzerinde asker yedikleri akşam yemeğinden sonra karın ağrısı ve bulantı şikayetleri başladı. Askerler hemen Yenikent Devlet Hastanesi, Akyazı Devlet Hastanesi, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Toyota SA Acil Yardım Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yenikent Devlet Hastanesi; 40, Toyota Acil YArdım Hastanesi; 20, Akyazı Devlet Hastanesi; 34, SEAH; 8 olmak kışladan askerler hastanelere nakledildi.

Hastanelerde tedavi altına alınan askerlerin büyük bölümü taburcu edilirken, gıda zehirlenmesini daha ağır yaşayanlardan 8 asker Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavileri sürüyor.

Askerlerin şikayetleri ve ilk bulgulara 100’den fazla askerin yedikleri yemekten zehirlendikleri ve akşam yemeğinde ki köfte ve diğer yemeklerden numune alındığı öğrenildi. Askerlerimizi zehirlenmesine sebep olabileceği düşünülen menü de;Çorba, makarna ve köfte yer alıyor.

Taşkısı Kışlası’nda 100’den fazla askerin zehirlenmesine neden olan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Adapazarı 7’nci Komando Tugay Komutanlığı Taşkısığı Kışlası’nda yaşanan zehirlenme vakasıyla ilgili Sakarya Valiliği yazılı açıklama yaptı.

Adapazarı 7’nci Komando Tugay Komutanlığı Taşkısığı Kışlası’nda çorba, köfte ve makarnadan oluşan yemekten zehirlendikleri ileri sürülen askerlerle ilgili valilik açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada zehirlenen asker sayısı 143 olarak açıklandı.

İŞTE O AÇIKLAMA

28.09.2019 Cumartesi günü öğlenden sonra hastanelerimize askerlerimizin bulantı, kusma, ishal ve ateş şikâyetleri iletilmeye başlamıştır. Gerekli personel takviyeleri yapılarak ilk müdahaleler yapılmış, müşahedeyi gerektirenler uygun alanda takip altına alınmış, durumu iyi olanlar tedavilerini müteakip birliklerine gönderilmiştir. Başvuranlardan alınan kan ve gaita örnekleri ile yenilen yemeklerden alınan numunelerin laboratuvar tetkikleri devam etmektedir.

Durumu ağır olan askerimiz bulunmamaktadır. Saat 22.30 itibarıyla toplam başvuru 143 olup bunlardan 63’ü ayaktan tedavi edilerek taburcu edilmiştir. 73’ü müşahede altına alınmış 7’sinin ise yatırılması uygun görülmüştür.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

1163 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle