Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Aralık 2011 | Gündem, Köyler, Manşet, Yaşam

Geyve Kızılkaya ve Örencik Köyü sınırları içinde faaliyette bulunan taş ocaklarının patlamalar nedeniyle çevreye büyük zarar verdiğini belirten vatandaşlar, ‘Köy yollarında heyelanlar oluştu’ dediler.

Kızılkaya ve Örencik’in yanı sıra Fındıksuyu Köyü’nün de yolunun zarar gördüğünü belirten vatandaşlar, ‘Taş ocaklarından fazla tonajla çıkan kamyonlar yollara zarar verdiği gibi, Sakarya Nehri üzerinde vatandaşların geçit için yaptığı köprüye de zarar verdiler. Köprü şu anda hasarlı. Belki de her an yıkılabilir. Tren yolu olması sebebiyle yuvarlanan taşlar oraya da zarar veriyor’ dediler.

‘Bu kentte yetkililer neden uyuyor?’

Taş ocaklarındaki dinamit patlamasından Kızılkaya Köyü’nün içme suyununda kirli aktığını belirten vatandaşlar, ‘Taş ocakları her yönü ile bölgeye zarar veriyor. Biz mücadele edemiyoruz. Yetkililer artık bu gidişe dur desinler. Fındıksuyu Yolu ve Örencik Yezarlık Yeri, taş ocağı tarafından şantiye ve depo olarak kullanılıyor. Bunlara kimler, neden göz yumuyor? Bu kentte yetkililer neden uyuyor?’ diyerek tepkilerini dile getirdiler.

KAYNAK:sakaryarehberim.com


3007 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Boğazı’nın Dokusu Bozuluyor. için 3 Yorum

 1. Mustafa dedi ki:

  Sayın Erdinç TUNA bey sizleri doğru, dürüst ve tarafsız gazetecilik adına doğru haberi doğru görüntülerle vatandaşa aktarmanızı istirham ediyorum.Ben bir Akıncı köyünde yaşayan bir vatandaş olarak yukarıda yayınlamış olduğunuz resimlerden ötürü sizleri kınıyorum.Yukarıdaki resim ile taş ocağının alakası yoktur.Resim geçen kış yoğun kar yağışı nedeni ile kırılan ve hayatiyetini kaybeden bir ağaça aittir…Taş ocağı ile arasında en az 5 km mesafe vardır.Haberde kızılkaya örencik fındıksuyu yazıyorsunuz görüntüde akıncı köyünde kardan kırılan ağaçları yayınlıyorsunuz.Lütfen daha duyarlı olun ortada bir haber varsa gerçek haberi gerçek görüntülerle halka aktarın.Sağdan soldan bulduğunuz fotoğraflarla halkı yanlış bilgilendirmeyin.toplumda infial uyandırmayın.Ben şahsen Taş ocaklarına karşıyım ama şunu söylemedende geçemiyecem bu taş ocaklarının ilk bu yerlere açılması safhasında aldıkları bir çed belgesi vardır bu belgenin alımı safhasında bu adı geçen köylerdende muvafakat alınmış.Sorarım size bu ocakların açılmasında bu köyler halkından hangi yöneticiler ses çıkarmamış ve bizi bu gün biz köylüleri bu duruma sokmuştur.Hep hırsız suçludur kapıyı açık bırakan evsahibinin hiç mi kabahati yok….İğneyi başkasına çuvaldızı kendimize batıralım lütfen.Saygılar sunarım.

  • Geyve Medya dedi ki:

   İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederiz.
   Biz haberi diğer haber sitelerinden alırken olduğu gibi alıyoruz.Bu haberde bölgemizi ilgilendiren bir haber diye diğer ajanslardan alınmış .Haberin konusu ve içeriği ile ilgili bir kaç kare resimde biz ekledik, bunlarda tamamen Geyve boğazının doğal dokusunu gösteren temalar ki özellikle seçilmiş olup,İnsanlarımıza bu bölgenin doğal ve tarihi dokusunu anlatabilmek adınadır.
   Yoksa bizim ne bağcı ile ne üzüm yiyen ile ne hırsız ile nede bekçi ile işimiz olur.
   Geyvemedya ekibi adına ilgi ve alakanız adına tekrardan teşekkür eder ,geleceğimiz gençlerine güzel tarihi güzellikleri ile yaşanır bir Geyve boğazı mirası ümidi ile saygılar sunarız.

 2. ADNAN DİNÇER dedi ki:

  OLAYLARA DUYARSIZ KALMAYAN VE HABERCİLİKTE, HABER EDEN KADAR ONU OKUYAN VE VERİLEN HABERLERİ ÖZÜMSEYEREK gerçekleri hiç çekinmeden eleştiren tüm Geyvelilere teşekkür ederim.Duyarlı olan, erdemli ve insanlara saygılı olan kişilerdir.Olayları iyi algılayalım ve haberin kaynagına dikkat edelim.Kulaktan dolma bilgilerle eleştiri yapmayalım lütfen.Haberciliğin dürüstlüğüne gölge düşürmeyelim.Habercilik çok anlamlı ve bi o kadarda değerlidir.EN DERİN SAYGILARIMLA.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle