Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Eylül 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, Sür Manşet

Taranoğlu, Geyve’de Muhtarlarla Biraraya Geldi

Aday ( mı ?), Yazar ( mı?), Proje (mi? )..

Eski Bakan Ersin Taranoğlu saha çalışmalarına devam ediyor. “Hiçbir yere aday değilim” diye söze başlayıp, ilçe ziyaretlerine devam eden Taranoğlu, bugün de Geyve’li muhtarlarla bir araya geldi.

Geyve İlçesi M. F. Safitürk Seyir Terası’nda, Recai Vural tarafından düzenlenen  kahvaltıda ilçedeki mahalle muhtarları ile bir araya gelen eski Bakan Taranoğlu, “Geyve İlçesi’nde eski dönemlere dayanan köklü dostluklarım var. Bu dostlukları bu günlerde de yaşamanın onurunu taşıyorum” dedi.

HATIRALARINI KİTAPLAŞTIRACAK

Hatıralarını kitaplaştırmak istediğini  belirterek konuşmasına başlayan Taranoğlu, askerlikten sonra Mekece’de bir baraj inşaatında çalıştığını belirterek, Geyve İlçesi’nin kendinde özel bir yeri olduğuna vurgu yaptı.  Taranoğlu; “Dündüm taşındım bir kitap yazmaya karar verdim. Hatıralarımı yazacağım. Hatıralarımız o kadar çok ki bunları kitaplaştırarak gelecek nesillere aktarmamız lazım. Geyve  İlçesi’nin bir köyünden cevizlik yapmak için yer istedim muhtar bana vermedi. Köyün yolu da çamurlu, “Bak muhtar yarın bakan filan olurum, bu yolu asfalt yaptırırız’ dedim. Bana ‘Yok olmaz senin asfaltın falan lazım değil’ dedi. Ben bakan oldum gece muhtar beni aradı, ‘Bakanım, tamam verdim’ dedi. Bende ona ‘O  iş bitti ayırımcılık yapamam’ dedim. İşte tüm böyle anılarımı kitaba koymak istiyorum. İlçelerde böyle toplantılar yaparak onlara diyorum ki benim ile ilgili resimleriniz illaki vardır. Onları bana verirseniz yararlanacağım. Benim Geyve İlçesi’nde gitmediğim köy yoktur. Geyveliler çok munis yumuşak huylu insanlardır” dedi.

“HİÇ BİR KÖTÜ NİYETİM YOK”

Babasını Mayıs ayında kaybettikten sonra uzun zaman annesinin yanında Adapazarı’nda kaldığını da söyleyen Taranoğlu, “Adapazarı’nı hep gezdim. Adapazarı merkezi ile ilgili projelerim oldu. Bu projelerimi de basın toplantısı yaparak gazetecilere anlattım. Yemin ederim ki hiç bir kötü niyetim yok, hiç bir siyasi niyetim de yok, hiç bir hesabım da yok. Projelerimi yetkililere anlattım. ‘Bu projeleri alın götürün Cumhurbaşkanımıza anlatın’ dedim. Bu projeleri kuvvetli bir lider yapar. Cumhurbaşkanı buradan %75 oy almış. Bu memleket Cumhurbaşkanını seviyor, Cumhurbaşkanı da burayı seviyor.

“ADAY DEĞİLİM”

Ben bunları anlattım. Benim görevim bunları halkımın huzurunda  anlatmaktır. Gazeteciler de, “Ersin Büyükşehire aday onun için bunları yapıyor’ yazdı. Hikaye buradan başladı. Açık söylüyorum  ‘ben bir yere aday filan değilim’ Ben yetkililere bunları anlattım, ‘gidin Cumhurbaşkanına anlatın’ dedim. Eğer siz gitmezseniz ben gideceğim Cumhurbaşkanımıza bunları anlatacağım. Bana derse ‘gel bunları yapalım, ona bir şey demem’ dedim. Benim derdim belediye başkanı olmak değil, benim derdim bu eserleri yapmak. Cumhurbaşkanı bana bunu yap derse ben de diyeceğim ki; bir tane genç adam bulalım 40-45 yaşlarında olsun, bizler de meclis üyesi olalım ve memlekete bu eseri kazandıralım. Adapazarı ile ilgili olarak düşüncelerimi söylemeye devam edeceğim. Bir daha bu memlekete halkın %75 nin oyunu almış bir lider gelmez. Bu değerlendirmemiz lazım. Benim projelerimi değil de, ‘Ersin aday mı? değil mi? diye yazanlar bu şehri sevmeyenlerdir.’ Köşelerinde bunları yazanların derdi başka. Tekrar söylüyorum; ben aday değilim. Ben projelerin yapılması için gece gündüz çalışacağım. Cumhurbaşkanı tamam ben beğendim buyur yap derse ben hayır dermiyim” şeklinde konuştu.

“ALLAH YİNE BİZE SİZLERE HİZMETİ NASİP ETSİN”

Geldiğiniz için hepinizden Allah razı olsun. Köylerinize selam götürün. Allah gene bize sizlere hizmet etmeyi nasip etsin.”

Taranoğlu daha sonra Belediye Başkanı Murat Kaya’ yı makamında ziyaret etti.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

2090 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle