Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Ocak 2013 | Alt Haberler, Köyler, Yaşam

taraklı unesco kültür mirası listesindeTaraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman Osmanlı sivil mimari özelliklerini taşıyan Taraklı’nın UNESCO listesinde yer almak için başvurusunu yaptıklarını söyledi.

Özkaraman yaptığı açıklamada “Taraklı tarihi eserleri ve doğa güzellikleri ile bilinen bir ilçedir..Köylerle birlikte nüfusu 7 bin civarındadır. 300’ün üzerinde binamız var ve bunların 110 tanesi tescillidir. Şu anda bir çok binada restorasyon çalışmaları devam etmektedir. UNESCO listesinde yer almak istiyoruz. Başvurumuzu yaptık. Büyük ihtimalle girecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından turizmde öncelikli yöre ilan edilmesi sağlandı.”dedi

UNESCO listesinde yer almak için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Başkan Özkaraman “Taraklı’yı 2012 yılında 100 bin turist ziyaret etti. Taraklı’da çekilen reklam filmleri bizi iyi tanıttı. Taraklı şehrin gürültüsünden uzakta, huzurlu ve sakin bir ilçe. Türkiye’nin 8 sakin şehrinden bir tanesidir.Bu açıdan baktığımızda UNESCO listesinde yer almayı umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

699 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle