Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Ocak 2013 | Alt Haberler, Ekonomi, Yaşam

Taraklı Termal turizm merkezi ilan edildi
taraklı termal merkezi ilan edildiTarihi Taraklı ilçesinde bulunan Taraklı Termal’in Bakanlar Kurulu kararıyla turizm merkezi ilan edilmesi sevinçle karşılandı.

Bir reklam filmiyle yıldızı parlayan tarihi Osmanlı evlerinin bulunduğu ve 2011 yılında Uluslararası Cittaslow (Sakin şehir) ağına dahil edilen Taraklı, son olarak ta UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girebilmek için başvuru yaptı. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilçe turizmde öncelikli yöre ilan edildi. Taraklı’ya Ankara’dan bir güzel haber daha geldi. Bakanlar Kurulu kararıyla Taraklı Termal’in turizm merkezi ilan edilmesine ilçede büyük bir sevinçle karşılandı.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, ilçenin tarihi ve kültürel yapısının yanı sıra bir sağlık turizminde merkezlerinden biri olacağını söyledi. Son güzel haberlerle birlikte Taraklı’ya ilginin arttığını ifade eden Özkaraman, “2007 yılında Termal turizm bölgesi olmak için başvuru yapmıştık ve bu gün istediğimiz sonucu aldık.” dedi.

6 bin kapasiteli Taraklı Termal’in inşaatının sürdüğünü ve yaklaşık 1,5 yıl sonra hizmete açılacağını bilgisini veren Özkaraman, “Bölgede turizm yatırımları artacak. Ayrıca bir hastane ve hem otel hem de kongre merkezinin yatırımlarım böylelikle hız kazanacak. Taraklı ileriki yıllarda turizmin yıldızı haline gelecek. ” diye konuştu.

Özkahraman, ilçede 100’e yakın tescilli tarihi Osmanlı evi bulunduğunu ve bir çoğunun aslına uygun restorasyonunun yapıldığını belirterek, evlerin değerlerinin de gün geçtikçe attığını sözlerine ekledi

 

5485 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle