Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Ocak 2019 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, Siyaset, üst Haberler

Taraklı MHP’ye Bırakılıyor İddiası

Taraklı siyasetinde Son Dakika Gelişmesi

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin ortak adayı Milliyetçi Hareket Partisinden olacağı konuşuluyor.

Bugün öğle saatlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilçe yöneticilerinin iddiasına göre, Sakarya’da bugün İl teşkilatında toplantı halinde oldukları ve ilerleyen saatlerde adayın isminin netlik kazanacağı öğrenildi.

Bülbül’den açıklama

MHP’nin sadece Taraklı’dan aday çıkartacağı söylentileriyle ilgili olarak Milletvekili Bülbül açıklama yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi ile AK Parti arasında ki Cumhur İttifakı nedeniyle Sakarya’da iki parti adayları yarışmayacak. Siyasi kulislerde ‘MHP’ye sadece Taraklı verildi’ iddiası üzerine MHP Milletvekili M.Levent Bülbül açıklama yaptı.

Bülbül “Henüz genel merkezimiz tarafından bize ulaşan bir bilgi yok. Senaryolardan birisi sadece. Kesin bir bilgi gelmeden yorum yapmak, açıklama yapmak doğru olmaz. Genel merkezimizin vereceği bilgi sonrasında kamuoyu bilgilendirilecektir” dedi

Bağımsız aday çıkışı

MHP’yi şok eden Taraklı kararı sonrası ‘bağımsız aday’ fikri ortaya atılırken bazı ilçe başkanlarından ‘Vatandaşa ne diyeceğiz?’ sorusu geldi.

Cumhur İttifakı’nın Sakarya’da ilçelerde de uygulanacak olması nedeniyle MHP’ye hangi ilçe bırakılacak sorusunun cevabı kesin olmamakla birlikte karşılık buldu. Sakarya’nın 15 ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayları yarışa girecekken Taraklı’da MHP’nin adayı ile seçime girilecek.

Milliyetçi Hareket Partililer alınan karar ile şok olurken, İlçe başkanları bugün saat 15.00’da il teşkilatına davet edilerek durum değerlendirmesi yapıldı.

MHP İlçe başkanları “Mevcut belediye başkanları hakkında geçmişte yapılan açıklamalar var. Bahsi geçen ilçelerde biz vatandaşa ne diyeceğiz? Dün usulsüzlük yapılıyor, araştırılsın dediğimiz belediyelere aynı isimler yeniden aday gösterilirse nasıl oy isteyeceğiz? Vatandaşa derdimizi nasıl anlatacağız” diye sıkıntılı süreci aktardılar.

MHP’den belediye başkan adayı olan ve günlerdir sahada emek harcayan bazı isimlerin ‘bağımsız aday’ çıkabileceğinin de değerlendirildiği toplantıda ‘sükunet’ çağrısı yapıldı.

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül’ün oluşabilecek sıkıntılı sürece dair gerekli bilgilendirmeleri yaptığı ilçe başkanlarına aktarıldı.

MHP İlçe Başkanları genel merkezden gelecek son kararı bekleme kararı alarak toplantıdan ayrıldılar.

983 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle