Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Ocak 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Sünnetler, Sünnete Uygun Yapılmalıdır

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Geyve müftüsü Ali Erhun:”Sünnet olmak ve evlenmek Peygamber Efendimizin sünnetidir; öyleyse bu sünnetler, Peygamberimizin sünnetine uygun yapılmalıdır.”dedi.

Geyve İmam-Hatip Lisesi öğretmeni Mursel Kılıç ile Alifuatpaşa Kuran kursu öğretmeni Gülsüm Kılıç’ın oğlu Melih Kılıç’ın sünnet cemiyetinde konuşma yapan İlçe Müftüsü Ali Erhun şunları söyledi:
Erkek çocuklarını sünnet ettirmek, Hz.Peygamber’imizin sünnetidir.
Oğlan babaları kız istemeye gidince “Allah’ın emri, Peygamberimizin kavli” diyerek söze başlıyorlar. Sünnet anında tekbir getiriyoruz, kızımız evden çıkarken tekbir getiriyoruz. O halde sünnete uygun başlayan cemiyetimizi, yine sünnete uygun devam ettirmeliyiz.

Böyle hayırlı işlerde içki içilmemeli, sünnete aykırı bir davranış yapılmamalıdır. Bizi, Mevlam yarattığına göre, doğumdan ölüme kadar her hareketimiz; Allah’ın emir ve yasaklarına uygun olmalıdır.

Haram yemek, haram işleri yapmak insanın fıtratını bozar. müftü Ali Erhun’un konuşmasından sonra Din görevlileri Alaattin Tan, Ahmet Çelik ve Ali Işık hocalar Kuran-ı Kerim tilavet etti, ilahiler okudular.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

1694 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle