Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Şubat 2016 | Alt Haberler, Dünya, Ekonomi, Gündem, Sağlık

Snickers skandalı Türkiye’ye sıçradı

Plastik parçası şirketin ürünlerinden, Türkiye’de de satılan Snickers’larda çıktı.

Snickers skandalı Türkiye'ye sıçradı
ABD’li çikolata devi Mars’ın, ürünlerinde plastik çıkmasının ardından 55 ülkede tarihi ürün geri çağırmasıyla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Ürün geri çağrılacak ülkelerin çoğunlukla Avrupa’dan olduğu belirtildi.

Reuters’ın haberine göre, plastik parçası şirketin ürünlerinden, Türkiye’de de satılan Snickers’larda çıktı.

Mars şirketinden yapılan açıklamada, geri çağrılacak ürünlerin içinde Mars, Snickers ve Milky Way’lerin yer aldığı ifade edilirken, skandala yönelik yeni bir detay da paylaşıldı.

Şirketin sözcüsü geri çağrılacak ürünlerin çoğunlukla Avrupa’da satıldığını ve Almanya, Fransa, İngiltere gibi ülkeleri de kapsadığı ifade edildi.

Açıklamaya göre, Asya’da bazı ülkelerden de geri çağırma yapılacak.

GERİ ÇAĞIRMANIN NEDENİ

Snickers skandalı Türkiye'ye sıçradı1

Mars şirketinin, 8 Ocak’ta Almanya’dan bir müşterinin Snickers’larda kırmızı bir plastik maddenin bulduğu şikayeti sonrasında araştırmalara başladığı ve geri çağırma kararı aldığı ifade edildi.

Mars Hollanda’dan bir yetkili ise, “Kırmızı plastiğin sadece bazı Snickers’larla sınırlı kalıp kalmadığından emin olamayız. Piyasa sürdüğümüz hiçbir ürünün hizmet kalitemizi aşağı çekmesini istemeyiz bu yüzden de ürünleri geri çekme kararı aldık” dedi.

MALİYETİ TAM OLARAK BİLİNMİYOR

snickers_skandalinda_yeni_gelisme_h62863_05fec

Mars şirketinin bu adımının maliyeti ise bilinmiyor.

Şirket sözcüleri geri çağırmanın finansal detaylarını vermekten çekinirken, bu durum sonrasında 1200 kişinin çalıştığı Almanya’daki fabrikanın büyük ölçüde etkilenmesi bekleniyor.

Mars Gıda Türkiye’den açıklama

Mars Gıda Türkiye’den yapılan açıklamada ise Türkiye’deki toplatma kararının tedbir amaçlı olduğu belirtilerek, “Türkiye’de herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır” denildi. Firmanın açıklaması şöyle:

Mars Gıda Türkiye, Mars’ın Hollanda Veghel fabrikasında üretilen ürünlerinden birinde plastik parçası tespit edilmesi sonucu Türkiye’de etkilenmesi muhtemel olan SNICKERS® 5’li Paket, SNICKERS® 80 Gram ve SNICKERS® Minis 206 Gram çikolataları arasından parti numarası ve Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi (TETT) belirlenmiş, kısıtlı sayıda ürünü tedbiren toplatma kararı aldı. Mars Türkiye’nin takip sistemi sayesinde etkilenmesi söz konusu olabilecek az sayıda ürün anında tespit edilerek durum anında ilgili satış noktalarına iletilmiş ve kontrol altına alınmıştır. Ayrıca söz konusu ürünlerin çok büyük bir kısmı, tedarikçilerimize dağıtılmadan depolarımızda tecrit edilerek kontrol altına alınmıştır. Geri kalan kısmın dağıtımı yapılmış olan az sayıdaki ürünlerimizi ise tedarikçilerimizle eşgüdüm içerisinde geri toplama aşamasındayız. Her ne kadar Mars Gıda Türkiye olarak küresel tedbir amaçlı geri toplama kararımızdan asgari ölçüde etkilenmiş olsak da tüketicilerimizin sağlığına ve ürünlerimizin kalitesine büyük önem atfetmekteyiz. Bu minvalde, Mars Gıda Türkiye olarak aldığımız toplama kararı yalnızca tedbir amaçlı olup Türkiye’de herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır. Bu durumun müşterilerimizde yaratmış olabileceği olumsuzluktan dolayı büyük üzüntü duyuyor ve müşterilerimizden özür diliyoruz.(Cumhuriyet)

1981 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle