Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Ocak 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

SAVCIDAN GENÇLERE, ŞAİRANE ÖĞÜTLER

Geyve Cumhuriyet Savcısı Tacettin Aykol liseli kızlara; mesleğinizi elde etmeden gönül işlerine kapılıp bu yaşta hayatınızı karartmayın, dedi.

Geyve Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cumhuriyet Savcılığının iş birliğiyle hazırlanan eğitim amaçlı projede; liseli gençlere çocuk hakları, milli ve manevi konularda bilinçlendirme konferansı düzenlendi.

Geyve İmam-Hatip Lisesi salonunda düzenlenen konferansa Cumhuriyet Savcısı Tacettin Aykol, Psikolog Emre Aytekin ve Rehber Öğretmen Naciye Akın konuşmacı olarak katıldı.

Cumhuriyet Savcısı Tacettin Aykol kız öğrecilere hitaben yaptığı konuşmasına aşk şiiriyle başladı ve özetle şunları söyledi: Gençler, ben sizin derdinizle dertlenmek için buraya geldim. Arkadaş gözüyle baktığınız komşu oğlunun, kankinizin, kuzenlerinizin niyeti kötü olabilir. Art niyetli kişilerin, hayatınızı karartmalarına fırsat vermeyin. Buna rağmen sizleri rahatsız etmeye kalkan olursa, derhal adalete bildirin. Adli kurumlar, daima sizlerin yanınızdadır.

Cenab-ı Allah, zina yapmayın demiyor, zinaya yaklaşmayın diyor. Dişiliğinizle değil, kişiliğinizle ön plana çıkın. Sanal ortamdan değil, gerçek hayattan arkadaşlar edinin. Bu memleketin, ömrünü klavye başında geçiren insan müsvettesine değil, fen ve teknolojiyle uğraşan bilim adamlarına ihtiyacı var.

Geçici heveslere kapılmayın. Sevecekseniz adam gibi sevin. Adam gibi sevebilmek için de okuyup mesleğinizi elde etmeniz gerekiyor. İş güç sahibi olduktan sonra, ailesinin rızasıyla evlilik yapanlar, daha mutlu oluyor.

Konferans soru cevaplarla sona erdi. Öğrenciler, konferanstan memnun kalıp konuşmacıları alkışladı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

3792 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle