Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

SASKİ Geyve’de bin 209 öğrenciyle buluştu

SASKİ Bilinçli Su Kullanımı Eğitimleri ile ilçelerde de öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Geyve’de bulunan 14 okulda toplam bin 209 öğrenciye eğitim verildi.

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından, farklı yaş gruplarından öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Bilinçli Su Kullanımı Eğitimleri ilçelerde devam ediyor. Bu kapsamda Taraklı’nın ardından Geyve’de bulunan 14 okulda toplam bin 209 öğrenciye, suyun önemi ve doğru kullanımı, su kaynaklarının korunması, atık sular ve bunların arıtılması konularında eğitim verildi. Her eğitim sonunda olduğu gibi ‘Su Müfettişi’ ilan edilen öğrencilere SASKİ tarafından hazırlanan eğitim çantaları hediye edildi.

DAHA MAVİ BİR DÜNYA

Eğitimle ilgili düşüncelerini paylaşan Alifuatpaşa Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Barış Kaynar, “Çocuklar verilen bu eğitimle suyun nasıl kullanılacağını, geleceğimize nasıl bir etkisi olacağını ve bizler için olan önemini daha iyi kavradılar. Biz de derslerimizde suyun önemine dikkat çekiyoruz. Fakat bu alanda uzman bir kurumun gelerek bu eğitimi vermesi çok daha etkili oluyor. İnanıyorum ki öğrencilerimiz artık geçmişte yaptıkları hatayı yapmayarak suyu daha bilinçli kullanacaklardır. Bu noktada sizin payınız oldukça yüksek. Ben de bu eğitimle birlikte bildiklerimi pekiştirdim. Gelecekte çocuklarıma daha güzel, daha mavi bir dünya bırakma isteğimi sizlerle tazeledim” diye konuştu.

ÇEVRESEL SORUNLAR ARTIYOR

Mehmet Ayşe Akgül Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Özlem Çelik, “Suyun önemi, kullanımı, korunması ve çevreyi koruma adına gayet bilgilendirici bir eğitim oldu. Dünyamızda çevresel sorunlar oldukça fazla ve giderek artıyor. Yeni nesli bu konuda bilinçlendirmek, hazırlamak ve böylece geleceğimizi kurtarmak yapmamız gereken en önemli işlerden. Umarım bu tarz eğitimlerin sayısı artar ve öğrencilerin bilgilerini sürekli güncel tutarız. Buna gerçekten çok ihtiyacımız var’’ ifadelerini kullandı.

TEMİZ SU ORANI AZALIYOR

Sultan Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ali Arıcıoğlu, “Su, hayatımız boyunca bize lazım olan en önemli ihtiyaçlardan biri. Ayrıca dünyada temiz su oranı gün geçtikçe azalıyor. Bu da suyun bilinçli ve tasarruflu kullanımını elzem hale getiriyor. Çocuklar duyduklarından çok, gördüklerini hayata geçirirler. Görseller ve animasyonlarla desteklediğiniz sunumda gördükleri onlara artı bir değer kattı. Faydalı bir eğitim oldu. Çocuklara eğitim sürecinde de tasarrufu, israf etmemeyi öğretmeye gayret ediyoruz. Sizlerin vermiş olduğu bu eğitimin, diğer alanlardaki tasarruf bilincine de katkı sağlayacağını düşünüyorum.’’

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1275 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle