Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Nisan 2012 | Gündem, Manşet, Sakarya, Yaşam

Sakarya’nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Sapanca Gölü’ndeki su seviyesi, en yüksek seviyeyi aştı.

Göl suyunun taşması sonucu kıyıdaki yürüyüş alanları kısmen su altında kaldı. Göl suyunun tahliyesinin yapıldığı Çark Deresi Regülatörü’nün çevresindeki tarlalar da sular altında kaldı.

 

Sapanca Gölü’nün su seviyesi, karların erimesi ve son yağışlarla birlikte en yüksek düzeyi aştı. Ocak ayında 29.90 olan alt sınır kotuna epey yaklaşan su seviyesi, bugün en yüksek kot olan 32.20 kotunu aşarak 32.21 seviyesine ulaştı. Göldeki su seviyesinin hızla yükselmesi taşkınlara neden oldu. Sapanca ilçesi sahilindeki İnsan Hakları Parkı’nda yürüyüş alanının bir kısmı ve oturma alanları sular altında kaldı.

Gölden Çark Deresi’ne su tahliyesi de devam ediyor. DSİ’ye bağlı Çark Deresi Regülatörü’nün kapakları sonuna kadar açıldı.

Regülatör çevresindeki tarlalar da sular altında kaldı. Tarlası sular altında kalan Mahmut Çınar, su seviyesinin ciddi şekilde yükseldiğini belirterek, ‘Göl seviyesi yüksek. Hiç bu kadar olmamıştı. Araziler su altında. Yeni bir kanal açılmasına rağmen değişiklik yok. Karşı tarafa geçemiyorum. ‘ dedi.

6136 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle