Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Aralık 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Sür Manşet

Sakarya’yı Temsil Edecekler

SAKARYA’YI TEMSİL EDECEKLER

Geyve Belediyesinin ” Geyve Yöresi Halk Oyunları Ekibi” Ankara da Sakarya İlini temsil edecek .

45 Yaş Üstü

Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde ülkemizin belki de en önemli kültürel etkinliği olan halk oyunlarımızı diri tutma çabası sürüyor. Geyve HEM Müdürlüğü tarafından da desteklenen Geyve Yöresi Ekibi, “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu” nun Ankara da düzenlediği Halk Oyunları Yarışması – Şölenine katılacak. Konunun ilginç yanı; yarışmacılar 45 yaş üstü oyunculardan oluşuyor.

Geyve Yöresi oyunları

Geyve Halk oyunları ekibi ilimizi Geyve Yöresi  oyunlarıyla temsil edecek. 12 oyuncu, 4 müzisyen, 2 yardımcı oyuncu dan oluşan Ekip çalışmasını Sakarya Halkoyunları il temsilcisi Neşet Çakır ve antrenör Serdal Ağaç nezaretinde Geyve kapalı spor salonunda yapıyor.

25 Ekip Katılacak

Türkiye’nin değişik yerlerinden en az 25 ekibin katılacağı şenlik öncesi, 9 Aralık Cumartesi günü saat 11.00’de Anıtkabir’e, Ata’nın huzuruna çıkılacak ve saygı duruşunda bulunulacak. Yarışma, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda 10 Aralık Pazar günü gerçekleşecek.

Birilerinin Halk Eğitimi Merkezleri bünyesinden “Halk Oyunları” nı kaldırma çabaları varken, Ülkemizin en önemli kültürel etkinliği olan Halk Oyunlarını diri tutma çabası gösteren “Halk Oyunları Federasyonu” nu yürekten kutluyoruz.

Namık CİHAN/Geyvemedya.com

 

4158 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle