Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Aralık 2012 | Gündem, Sakarya, Spor


Sakaryaspor’un sürekli ertelenen kongresi bugün Çark Mesire’de gerçekleşti.

Sakaryaspor’un bugün yapılan kongresine tek aday olarak katılarak başkan seçilen Halit Evin’in yönetim kurulu listesini Ak Partili 5 milletvekili ve ilçe belediye başkanları, Sakarya Üniversitesi Rektörü’nün de aralarında bulunduğu 26 isimden oluşturması ortalığı karıştırdı. Listede yer alan isimlerin büyük bölümü, hiçbir şeyden haberleri olmadığını söyledi.

İkinci ligde zor günler geçiren ve bir süre önce kayyuma devredilen Sakaryaspor’un çoğunluk sağlanamadığı için bugüne ertelenen kongresi Adapazarı Belediye Nikah Salonu’nda yapıldı. Kongreye tek liste ile işadamı Halit Evin başkan adayı olarak katıldı. Toplam 477 delegeden 62 delegenin katıldığı kongrede Halit Evin başkan seçildi. Listesine Ak Parti milletvekilleri ve belediye başkanlarını yazması ortalığı karıştıran Halit Evin yaptığı konuşmada “Yalnız kalmamak için böyle bir yönetim yapmak zorunda kaldık. Bakalım ne olacak, insallah iyi olacak” dedi.

Sakaryaspor Tesisleri’nde gerçekleşen kongrede tek listeyle başkanlığa aday olan Halit Evin’in listesinde yer alan isimler ise şu şekilde:

“Başkan Halit Evin, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, Fevzi Çelebi, SESOB Başkanı Hasan Alişan, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ve MÜSİAD Başkanı Halit İnci.”

Herkes Şokta

Listenin ortaya çıkması Sakarya’da da şok etkisi yaptı. Listede adı olan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Kimsenin haberi yok. Benim de haberim yok. Bize bir şey sormadan yapıyor. Böyle bir şey olması mümkün olabilir mi?” dedi.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas da listede olduğunu gazetecilerden öğrenince şaşırarak, şunları söyledi:

“Kimse bana bir sey sormadı. Listeye yazmışlar. Ben bilmiyorum, haberim de yok. Sizden öğreniyorum. Sakaryaspor benim listede yer almamla kurtulacaksa girerim. Herhalde bu sembolik olsa gerek. Toparlanma gerekiyorsa bir katkımız olacaksa neden olmasın. Bugüne kadar yönetim kurulunda listede yer alacağımla ilgili kimseyle bir şey konuşmadık.”

Öte yandan Evin’in listesinde yer aldıklarını sonradan öğrenen milletvekilleri ve belediye başkanları büyük şaşkınlık yaşadı. Milletvekili Hasan Ali Çelik de yaptığı açıklamada, listede isminin yer aldığından haberinin olmadığını belirterek, muhabire; “Konuyu sizden öğreniyorum. Hiçbir şeyden haberim yok” diye konuştu.

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Sakaryaspor’un Olağanüstü Genel Kurulu’nda Başkan Adayı Halit Evin’in açıkladığı listede, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarının isimlerinin yer alması ile ilgili olarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarına haber verilmeden ve herhangi bir şekilde onayları alınmadan listede isimlerine yer verildiği belirtildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Milletvekillerimiz ve İlçe Belediye Başkanlarımız ile birlikte bugüne kadar Sakaryaspor’a gerekli desteği sağlamıştır. Bugün gerçekleşen Sakaryaspor Olağanüstü Genel Kurulu’nda Başkan Adayı Halit Evin’in sunduğu listede Büyükşehir Belediye Başkanımızın ve milletvekillerimiz ile ilçe belediye başkanlarımızın yer alması tamamen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun, milletvekillerimizin ve belediye başkanlarımızın bilgisi dışındadır. Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanımıza, milletvekillerimize ve ilçe belediye başkanlarımıza hiçbir haber verilmemiştir ve herhangi bir şekilde onayları alınmamıştır.

Ayrıca Belediye Kanunu’nun 37. maddesinin 2. fıkrasında Büyükşehir Belediye Başkanımızın profesyonel bir spor kulübünde başkan ve yönetici olarak yer alamayacağı kanunda açık bir şekilde ifade edilmiştir. Hal böyleyken, gerek Büyükşehir Belediye Başkanımızın, gerekse AK Parti Sakarya Milletvekillerimiz ile belediye başkanlarımızın haberi ve rızaları olmadan yapılanlar asla tasvip edilemez.

Bu şekilde hazırlanan liste uygun düşmemiştir. Hangi maksatla yapıldığını bilmediğimiz bu davranış en ince detaylarıyla tarafımızca değerlendirilecektir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kurumsal olarak hukuki sınırlar çerçevesinde Sakaryaspor’a dün nasıl destek verdiyse yarın da destek vermeye devam edecektir” denildi.

MHP Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata Sakaryaspor Yönetim Kurulu’na habersiz bir şekilde seçilmesi ile ilgili bir basın açıklaması yaparak tepki gösterdi. İşte Kutluata’nın o açıklaması…

“Sakaryaspor Yönetim Kuruluna dahil edilmemiz hususunda daha önceden veya daha sonra hiçbir şekilde haberimiz olmamıştır. Bilgimiz dahilinde olmadan yaşanan bu gelişmeleri anlayabilmiş de değiliz. Bizim açımızdan yok hükmündedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”.


Halit Evin’den o liste ile beklenen açıklama sonunda geldi. Evin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün yapılan Sakaryaspor Kulübü Derneği Olağanüstü Genel Kurulu’nda Divan Başkanlığı’na sunulan Yönetim Kurulu listesinde yer alan Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız ve Sivil Toplum Örgütü Başkanlarımızın bilgileri ve onayları alınmaksızın “Sakaryaspor”a desteğin ve duyarlılığın sağlanması için girişilmiş bir teşebbüsdür.

Efsanenin tasfiye sürecine girmesini engellemek için zaman kazanmak ve bundan sonra acilen yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul’da, Olağanüstü bir Yönetim Kurulu oluşturulabilmesi için bir kıvılcım yakılmıştır.

Ümit ediyorum ki bu kıvılcım büyük bir “Sakaryaspor”un var olma oluşumunu meydana getirecektir”.

KAYNAK:Sakaryarehberim

3680 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Sakaryaspor’da Yer Yerinden OYnadı.. için 2 Yorum

  1. misafir dedi ki:

    bravo halit evine esaslı adammış en güzelini yapmış seçim propagandası yaparken mangalda kül bırakmıyorlar bu durumda olunca tepki gösteriyorlar. bravo sana büyük başkan.

  2. alifuatlı dedi ki:

    bu filmi alifuatpaşada yakın bir süre önce izledik ilçe yapma muhbbetiyle hepsi kolkanat gerdi lafta tabi, kapılar çerceveler sökülüyordu nerde ise, buda aynısı sakarya camiasına şirin gözükme ve tekrar gözde olmak oy kaybı yaşamamak adı altında sakaryaspor taraftarı kullanılmaktadır kaç yıldır neredeydi bu adı gecen heyet, alt liglere düşerken bunlar yokmuyduki,hepsi yine gündemden düşmeme politikasında taraftarsa bunları gözardı ederek heyecan peşinde he inşaallah benim gibi düşünenler yanılır derim

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle