Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Ocak 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet

Sakarya’da Öğretmen Açığı Kapanacak

SAKARYA EĞİTİMDE ZORUNLU HİZMET BÖLGESİ İLAN EDİLDİ: ÖĞRETMEN AÇIĞI KAPANACAK

Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla Sakarya, eğitimde Zorunlu Hizmet Bölgesi oldu. Kararın ardından ilimizde 2 bin 400’e yaklaşan öğretmen açığının kapanması hedefleniyor.

BAKANLAR KURULU KARARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nca verilen karara göre Sakarya’nın tüm ilçeleri zorunlu hizmet bölgesi ilan edildi. Daha önce Sakarya’nın sadece Kaynarca ve Taraklı ilçeleri ‘Zorunlu Hizmet Bölgesi’ kapsamında yer alıyordu. Zorunlu Hizmet Bölgeleri atama bekleyen öğretmenlere bir tercih olarak sunuluyor.

İKİ YIL ZORUNLU HİZMET

Öğretmenler atama döneminde 2 yıl zorunlu hizmet için Sakarya’yı seçebilecekler. Kararla 2 bin 400’e yakın öğretmen açığının kapanması hedefleniyor. Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Bazı branşlarda sıkıntı yaşıyorduk. İlimiz zorunlu hizmet alması gereken iller arasına alındı. Her branştan öğretmen buraya gelmek zorunda. İnşallah sıkıntılar ortadan kalkacak” dedi.

TÖRE TEŞEKKÜR ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ise Sakarya’da öğretmen açığının olmaması gerektiğine inandığını belirterek, “Bakanlığımızın desteğini alarak bütün bölgelerimizi depremden yeni çıkmış bir şehir olması vesilesiyle zorunlu hizmet kapsamına aldırdık. Bize destek veren başta sayın valim olmak üzere tüm milletvekillerime ve bakanlığıma teşekkür ediyorum” dedi.

2538 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Sakarya’da Öğretmen Açığı Kapanacak için 1 yorum

  1. birisi dedi ki:

    Övünülecek bir durum değil, Türkiye nin batısında bulunan Geyve de ki eğitim sistemi için utanç verici bir şey.Milli eğitimin yanlış politikaları sonucudur.Her okulda en 4-5 tane ücretli öğretmen var yazık

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle