Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Eylül 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesine yeni rektör atandı.

Prof. Dr. Sarıbıyık atandı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle 15 Üniversitemize yeni rektör ataması gerçekleştirildi.Yeni kurulan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinede yeni rektör atandı.

Geçtiğimiz yasama döneminde TBMM de onaylanan ve Geyve’de de Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi adı altında fakültesi kurulacak olan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesine Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık atandı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya sosyal medya hesabından “Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü olarak ataması yapılan Sayın Sayın Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’a yeni görevinde başarılar diliyorum.Yeni kurulan üniversitemiz ilçemize ve Sakarya’mıza hayırlı olsun” diyerek atanmayı duyurdu.

Sakarya Uygulama Bilimler Üniversitesi 

Kurulacak Olan Yeni Fakülte ve MYO’lar

Fakülte – MYO Kurulacağı İlçe
Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Geyve
Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi Ferizli
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
Batı Karadeniz Deniz Bilimleri Fakültesi Karasu
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Akyazı
Karapürçek MYO Karapürçek
Söğütlü MYO Söğütlü
Taraklı MYO Taraklı

Taşınacak Olan Fakülte ve MYO’lar

 

Fakülte – MYO Taşınacağı İlçe
Eğitim Fakültesi Hendek’te Kalacak
Spor Bilimleri Fakültesi Söğütlü’ye Taşınacak
Teknoloji Fakültesi Arifiye’ye Taşınacak
Turizm Fakültesi Sapanca’da Kalacak
Yabvancı Diller Yüksekokulu Adapazarı İlçe Merkezine Taşınacak
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Kaynarca’da Kalacak
Turizm Meslek Yüksekokulu Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu adıyla Kırkpınar’da kalacak
Sakarya Meslek Yüksekokulu Adapazarı Meslek Yüksekokulu adıyla Camili’de Kalacak
Ali Fuat Cebesoy MYO Geyve MYO İle Birleşecek
Geyve MYO Geyve’de Kalacak
Akyazı MYO Akyazı’da Kalacak
Arifiye MYO Arifiye’de Kalacak
Ferizli MYO Ferizli’de Kalacak
Hendek MYO Hendek’te Kalacak
Karasu MYO Karasu’da Kalacak
Kaynarca Seyfettin Selim MYO Kaynarca’da Kalacak
Pamukova MYO Pamukova’da Kalacak
Sapanca MYO Sapanca’da Kalacak
Kocaali MYO Kocaali’de Kalacak

Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık kimdir?

1969’da Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde doğan Mehmet Sarıbıyık, 1985 yılında Adana İsmet İnönü İnşaat Teknik Lisesi’nden mezun oldu. 1990 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Eğitimi Bölümü’nü bitirdi. 1990-1993 yılları arasında Eskişehir- Yunus Emre Endüstri Meslek Lisesi’nde öğretmenlik yaptı. Lisansüstü eğitimi için YÖK bursu ile Sakarya Üniversitesi adına İngiltere’ye giden Mehmet Sarıbıyık, 1996 yılında Newcastle Üniversitesi Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde Yüksek Lisans’ını, 2001 yılında aynı üniversitenin İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde Doktora çalışmasını tamamladı. 2001 yılında Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Eğitimi Bölümü’ne Öğretim Görevlisi olarak atanan Sarıbıyık, 2003 yılında Yardımcı Doçent, 2007 yılında Doçent oldu. 2011 yılında Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne Doç. Dr. olarak atanan Sarıbıyık, 2013 yılında Profesör oldu.  

2004-2011 yılları arasında Teknik Eğitim Fakültesi, 2010-2011 yıllarında Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2011 yılında Sakarya Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü görevlerine atanan Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, 2013 yılında Teknoloji Fakültesi Dekanlığına atandı. Halen Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanlığı ve MEYOK Koordinatörlüğü görevlerine devam etmektedir. Prof. Dr. Sarıbıyık, “Nitelikli işgücü yetiştirmek” amacıyla oluşturulan ve Türkiye’de ilk defa Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksekokullarının tüm programlarında uygulanmaya başlanan “3+1 Eğitim Modeli”ne öncülük etti. Teknoloji Fakütesi Dekanlığına atanmasından sonra 7+1 Eğitim Modeli’ni de uygulamaya koyan Prof. Dr. Sarıbıyık, gerek 3+1 gerekse 7+1 Eğitim Modeli çalışmalarıyla “Üniversite – İş Dünyası İşbirliği”ne önemli katkılar sağladı. Akademik olarak çok sayıda ulusal ve uluslararası yayın ve bilimsel projeler gerçekleştiren Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık evli ve üç çocuk babasıdır.

1436 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle