Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Ağustos 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler

Sakarya Nehrinde Tehlike Çanları

Sakarya nehir yatağı kuruyunca çiftçilere 5 gün sulama yasağı getirildi.

Sakarya Nehrinin doğduğu Eskişehir Günyüzünde nehir yatağının kuruması nedeniyle çiftçilere DSİ tarafından sulama yasağı getirildi.Bilecik ve Sakarya’dan nehri besleyen ufak dereler olmasa belki de Sakarya Nehrinden hiç su akmayacak.

Devlet Su İşleri (DSİ), Sakarya nehir yatağının kuruması ve suyun azalması nedeniyle Eskişehir’in Günyüzü ilçesindeki çiftçilere 5 gün sulama yasağı getirdi.

Günyüzü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından muhtarlıklara gönderilen yazıda, tarla sulamalarına 5 gün süreyle ara verildiği tebliğ edildi. 31 Temmuz 5 Ağustos tarihleri arasında çiftçiler tarla sulamasına ara verildi. Yasağa uyulmadığı takdirde çiftçilere idari para cezası uygulanacağı bildirildi.

Seydi Çayı ile Dedemözü Deresi’nin birleşmesi ile oluşan Sakarya Nehri bu iki akarsuyun da debisinin düşmesinden olumsuz etkileniyor.

Sakarya Nehrini besleyen Ankara Çayı, Porsuk Çayı, Göksu Irmağı ve Bilecik ile Sakarya’daki ufak dereler olmasa nehrin Sakarya bölümüne neredeyse hiç su kalmayacak.

Üzerinde elektrik santralinde bulunduğu nehirin yağışın olmaması durumunda daha kötü bir duruma gelebileceği belirtiliyor.

4276 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Sakarya Nehrinde Tehlike Çanları için 1 yorum

  1. muallim54 dedi ki:

    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenilemeyen bir şey olduğunu anlayacak!’ Kızılderili Atasözü

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle