Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Mart 2016 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, Siyaset

Sakarya Heyeti Bakan Çelik’le Görüştü

cea58ccb8fa93d94bb2da783d759c6b3
Sakarya Heyeti Bakan Faruk Çelik’le görüştü.
Ak Parti Sakarya Milletvekillerinden oluşan bir heyet, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i ziyaret etti.

Ak Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Ak Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Şaban Dişli, Mustafa İsen, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ve Koop-İş Genel Başkanı Eyüp Alemdar’dan oluşan heyet Bakan Çelik ile görüştü. 

Sapanca’ya Dev Turizm Yatırımı

Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Genel Başkan Yardımcısı Üstün; “Sapanca’da büyün bir turizm yatırımının önünü açacak çalışma için sayın Bakanımızın desteğini aldık. Ayrıca süs bitkiciliği konusunda Sakarya’nın var olan potansiyelinin arttırılması ve şehrin bu alanda merkezi bir konuma ulaşması için Bakanımızla birlikte çalışacağız” dedi.

Tarım Topraklarının Korunmasında Kararlıyız

Tarım toprakları konusunda da bazı başlıkların altını çizen Üstün: “Akova (Dernekkırı) bölgesinde devam eden toplulaştırma çalışmalarının tüm bölgede yaygınlaştırılacağı konusunda görüş birliğine vardık. Tarım topraklarının korunması konusunda ise kararlılık sergileyeceğiz. Ayrıca Sakarya bölgesindeki kanatlı sektöründen kaynaklanan çevre sorunu olan atıkların düzenli ve çevreci duyarlılıkla imhası ya da enerji üretiminde kullanılması hususunda karara varıldı. Son olarak ise toplantıda fındık fiyatları gündeme getirildi” dedi.

1128 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle