Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Mart 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset

TEMAYÜL YOKLAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

sakarya-ak parti-temayul-yoklamasi- (19)AK Parti Sakarya İl Başkanlığı, 25. dönem milletvekili aday adaylarına yönelik temayül yoklaması yaptı.

Ak Parti Geyve Tam Kadro

Ak Parti’nin Geyveli Milletvekili Aday Adayları, Mustafa Aşçıoğlu, Ömer Erdem ve Fikret Işık beraber, 60 adayın katıldığı temayül yoklamasına, Geyve Ak Parti teşkilatı Belediye Başkanı Murat Kaya başkanlığında , Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Başkanı Muhittin Irmak, Kadın Kolları Başkanı Aynur Gökdemir ve gençlik Kolları Başkanı Faruk Koç ile yönetim kurulu üyeleri tam kadro katıldı.

sakarya-ak parti-temayul-yoklamasi- (9)

Serdivan Kapalı Spor Salonunda (SerdivanArena) düzenlenen temayül yoklamasında konuşan AK Parti Tokat Milletvekili Zeyit ASLAN, Sakarya’dan 73 kişinin, Türkiye genelinde ise 6 bin 223 kişinin AK Parti’den milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

ASLAN, 2011 seçimlerinde partiye 5 bin 700 civarında kişinin başvurduğunu belirterek, 13 yıldır iktidarda olan bir siyasi partiye hala devam eden bu ilginin nedeninin, AK Parti’nin yaptığı hizmetlerin yanı sıra 28 Şubat’ta saklı olduğunu söyledi.

Bundan 18 yıl önce, 28 Şubat 1997′de Türkiye’de siyasetin özgürlük alanının daraltıldığını, eğitim ve öğretim için okullara koşan insanların özgürlük alanının daraltıldığını, sermayenin renklere ayrıldığını, başörtüsü takan kızların okul kapılarından çevrildiğini, vakıfların kapısına kilit vurulduğunu kaydeden Aslan , şöyle konuştu:

“Sırf ‘irtica ile mücadele ediyoruz’ diye yapılmıştır bütün bunlar. Bu, postmodern bir darbeydi. Halkın seçtiği hükümete rağmen, iş başında bulunan koalisyon hükümetine rağmen birtakım vesayet rejimi taraftarlarının Türkiye’ye giydirmek istediği deli gömleği idi. İşte AK Parti 13 yıllık görev süreci içerisinde bu deli gömleğini bu ülkenin sırtından çıkarttığı için halkımız AK Parti’nin arkasında kaya gibi durmaktadır.”

“O dayatmaların hiçbiri yürürlükte değildir artık”

ASLAN, 28 Şubat sürecinde siyasi partilerin kapatıldığını, o dönemde kendisinin de milletvekili olduğu Refah Parti’sinin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatıldığını anımsatarak, “Neden biliyor musunuz? Bir tek nedenle kapatıldı. O partinin başta genel başkanı olmak üzere, kimi yöneticileri ‘kız çocukları istedikleri kıyafetle okuyabilmeliler’ dedikleri için kapatıldı” diye konuştu.

Söz konusu dönemde İstanbul’dan milletvekili seçilen Merve Kavakçı’ya başörtülü olduğu gerekçesiyle Meclis’te yemin ettirilmediğini, hatta milletvekilliğinin düşürüldüğünü ve vatandaşlıktan çıkarıldığını ifade eden ASLAN, “Şimdi çok şükür parlamentomuzda 6 tesettürlü bayan milletvekilimiz görev yapıyor, ne cumhuriyete bir şey oluyor ne de laikliğe bir şey oluyor” dedi.

cevdetab3

Aday Adayı   Mustafa AŞÇIOĞLU  delegelerle  konuşurken

60 aday adayı yarıştı

Sakarya’dan 73 kişi 25. dönem milletvekilliği için aday adayı olarak yarışırken, salona kurulan 17 sandıkta, 1 bin 260 teşkilat mensubu oy kullandı. Tüm teşkilat mensupları  İl Yönetimi,İl eski Başkanları,İl Kadın Kolları Yönetimi,İl Disiplin Kurulu,İl Demeokrasi Hakem Heyeti üyeleri,İl Gençlik Kolları Yönetimi,Belediye Başkanları,Belediye Meclis Üyeleri,İlçe Ana Kademe, İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Yönetimleri ve Mahalle Başkanları oy kullandılar. Temayül yoklamasına tüzük gereği mevcut Milletvekillerinden Ayşenur İslam , Ali İhsan Yavuz ile AK Parti eski İl Başkanı Recep Uncuoğlu ve Eski Milletvekili Erol Aslan Cebeci katılmadılar.

Oy kullananlar 60 isim arasından 7 isim belirlerken, oy kullananların kime oy verdikleri görülmesin diye salondaki arka kısımdaki  bölüm  boş  bırakıldı.

sakarya-ak parti-temayul-yoklamasi- (12)

Temayülde sadece 7 Kişi işaretleme yapıldı.

AK Parti Tokat Milletvekili Zeyit ASLAN, oy zarflarını akşam Ankara’ya götüreceklerini ve oyların Genel Merkez’de sayılacağını söyledi.

Temayül yoklamasının yapıldığı salonun önünde aday adayları stantlar oluşturdu. Oy kullanmaya gelenlere, aday adaylarının stantlarında ve çadırlarında simit, ayran, döner, çay ikramında bulunuldu. Bazı aday adayları da gelenlere çiçek verdi.

SONUÇLAR 7 NİSAN’DA

Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, temayül yoklamasını değerlendirdi. Kılıç,”Burada 2 bin 69 teşkilat mensubumuz, Ak Partiyi iyi temsil edeceğine inandığı 7 milletvekili adayını demokratik bir ortamda belirleyecek. Tabi bu süreçten sonra da Genel Başkan Yardımcısı nezaretinde bir komisyon tarafından aday adaylarımız mülakata girecekler. Ondan sonraki bir üst komisyonunda Sayın Başbakanımızın nezaretinde ise 7 Milletvekili adayını belirleyecekler ve 7 Nisan saat:17.00’te itibariyle Yüksek Seçim Kuruluna 7 milletvekili adayımızı bildirecekler” dedi.

3141 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Ak Parti Temayül Yoklaması Gerçekleştirildi için 1 yorum

  1. eleştirmen dedi ki:

    geyve ilçe başkanı sayın muhittin bey.yani şu günde şu kıyafetlemi geyvemizi temsil ettiniz.sizce bir partinin ilçe başkanı bu şekilde mi giyinmeli.olmamış hiç yakışmamış.geçen gün facebook a resim eklemişsin şaşırtım valla bu ne dedim böle.arkadaş sen hangi yetkinle kredi yurtlar kurumunun yaptığı yurt binasını teftiş ediyorsun.kendinize görev çıkarmayın.ama suç sende değil ki orada sana eşlik edende.nasıl denetletir orayı.böyle basiretsiz adamları bir yerlere müdür yapıyorsunuz zaten…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle