Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Gündem, Teknoloji, Yaşam

dümdük’le gelen şöhret

dumdukle-gelen-sohret-Mardin’in bir köyünde çekilen Turkcell Reklam filminde oynayan Mehmet Sait Düz ve Yakup Deder isimli 2 küçük çocuk şöhretin tadını çıkarıyorlar.

Turkcell reklam filminde konuşmasıyla  bir anda tüm Türkiye’nin beğenisi  kazanan Mardinli 2 küçük çocuk reklama oynama karşılığında 1000’er TL kazandılar.
Turkcell’in Türkiye’nin her yerine teknolojiyi getirmesini  konu alan reklam filminde, Amerikalı ‘George’, Mardin’de bir köye ziyarete gelir. Köydeki  çocuklardan Osman’ın (Mehmet Sait Düz) George’la konuştuklarını arkadaşı  Ahmet’e (Yakup Deder) anlattığı reklam filimde “Dümdük” kelimesiyle sosyal medyada büyük etki yaratır. Sevimli sempatik hareketleriyle büyük ilgi gören Mehmet Sait, “Reklamdan sonra bizi herkes  tanıdı. Ünlü olmak güzel bir şeymiş” dedi.

Reklamın filmi sayesinde oğlu Mehmet Sait’in tanınmaya başladığını söyleyen baba Ramazan Düz, “Köyde herkes Mehmet Sait’le yakından ilgileniyor Geçen doktora götürdüm. Doktor da önce fotoğraf çektirdi. Sonra da muayene etti” dedi.

Ailenin en küçüğü olan Yakup Deder’in babası Mithat Deder ise Turkcell’in yeni reklam filimleri içinde teklif aldıklarını söyledi.
Reklamın yıldızı Mehmet Sait ünlü olmak çok güzel bişey “Reklamı çekmeden önce bizi sabah saat 09.00’dan 17.00’ye kadar bir tiyatro öğretmeni çalıştırdı. Reklamda söyleceklerimizi ezberletti. Yakup’la diğer köylerdeki 400 çocuk içinden becerikli olduğumuz için seçilmişiz. Reklamdan sonra herkes bizi tanıdığı için fotoğraf çektirmek istiyorlar. Bende çok heyecanlanıp, utanıyorum. Şimdi ikinci reklam çekilcekmiş onu için reklamcıların buraya gelmelerini bekliyorum” dedi.

Reklamın bir diğer yıldızı Yakup da “Bizi seçmek için okula geldiklerinde videolarımızı çektiler. Biz Mehmet Sait’le çok çabuk ezber yaptığımız için reklamda oynadık. Çekimlerden bir gün önce bize akşama kadar prova yaptırdılar. Çok yorulduk tıpkı  oyun gibiydi. Artık herkes benimle fotoğraf çektirmek istiyor. Oyunculuğu çok sevdim. Oyuncu olmak istiyorum.” diye konuştu.

İŞTE O REKLAM FİLMİ

dumdukle-gelen-sohret-2

2718 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle