Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Haziran 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Pınar Ailesi Geleneksel İftarlarında Buluştular

geyve-pinar-sulalesi-geleneksel-iftari- (9)Pınar Sülalesi Geyve Soğuksu’da İftarda Buluştu.

Geyve’nin saygın ve sevilen eşraflarından  Soğuksu Mahallesinden Pınar ailesi geleneksel hale getirdikleri iftar programında bir araya geldi.Pınar Ailesini bir araya getiren iftar yemeği merhum Ali Pınar’ın 1937 yılında kurduğu Soğuksu Tarzan Ali tesislerinde  geniş bir katılım ile oldukça neşeli bir ortamda  gerçekleştirildi.

Her yıl Ramazan ayında geleneksel hale getirdikleri iftar buluşmasıyla aileyi bir araya toplayan aile büyükleri bu yılda buluşmayı sağladılar.

Geyve ilçesi soğuksu köyündeki Tarzan Ali Alabalık tesislerinde gerçekleşen iftara aile büyükleri başta olmak üzere ailenin tüm fertleri bir araya geldi. İftar’a Süleyman, Yusuf, Kemal,  Mustafa, Ali, Çağlar, Mükerrem Pınar ve aileleri katıldı. Katılımın yoğun olduğu iftar sonrası köy odasında toplanılarak eski Ramazanlar eski anılar yad edildi. Burada aile büyüklerine plaket verildi. Aile bireylerinin mesajları TV’de belgesel halinde gösterildiği iftarda çay servisiyle hoş sohbet sürdü. İftara katılanlar bayramda buluşmak üzere ayrıldı.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2896 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle