Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Temmuz 2011 | Köyler, Manşet, Sağlık


Paşalar Hamamı Şifa Dağıtıyor..

Bizans Döneminden Kalma Kaplıcalar Şifa Dağıtmaya Devam Ediyor.Paşalar Kilhamamı kaplıcalarının tarihinin yaklaşık bin yıl öncesine dayandığı belirtildi..

Taraklı Paşalar Köyünde bulunan Bizans Döneminden kalma ‘Kil Hamamı Kaplıcaları zengin mineral yapısı insan vücudunu rahatlatan sıcaklığı ve gür debisi ile yerli ve yabancı misafirlerden büyük ilgi görüyor.

Taraklı İlçesinde Kaplıcaya adını veren Hacıyakup Köyü Paşalar Mahallesinin güneyinde bulunan ve içinde taşıdığı mineraller nedeniyle değişik hastalıklara şifa veren Paşalar Kilhamamı Kaplıcaları, Taraklı’da turizme hizmet ediyor.Kapalı havuzu bulunan Paşalar Kilhamamı kaplıcaları’nı ziyaret eden turistler başta bel ağrısı olmak üzere kireçlenme, siyatik ve cilt rahatsızlıklarına şifa aradıklarını belirtiyorlar.Paşalar Kilhamamı Kaplıcaları İşletmecilerinden Tacettin Bafralıoğlu Hacıyakup köyünün güneyinde yer alan Kilhamamı kaplıcalarının tarihinin yaklaşık bin yıl öncesine dayandığını söyledi.Kaplıcaların Bizans dönemine ait olduğunun bilindiğine dikkat çeken Bafralıoğlu ”Havuzlardaki su sıcaklığı 48 derece ve mineral zenginliği ile buraya gelenlere şifa veriyor” dedi .

Kaplıcaların konaklama tesis şeklinde kullanıldığını 15 oda ve 55 kişi kapasiteli olduğunu aktaran Tacettin Bafralıoğlu “ Kilhamamı kaplıcamız yaz-kış hizmet vermektedir” diye konuştu.(taraklıajans.com)

5890 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle