Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Nisan 2012 | Ekonomi, Gündem, Köyler, Manşet

Pamukova Cihadiye Köyü yolu üzerinde hızlı tren geçidi için yapılan köprü kapatılınca anahendek taştı. Tarlaları su altında bıraktı. Sabah tarlalarına ilaç atmak için giden vatandaşlar meyve bahçelerini su altında görünce şaşırdılar.

“Zararımızı ki ödeyecek?”

Yeni yapılan köprünün kapatılmasından sonra, tarlalara dağılan sular içinde sazan balıkları da tarlaya vurdu. Tarlada dolaşan balıklar vatandaşlar tarafından tutulmaya çalışılıyor. Leylekler de balık tutmak için tarlaya akın ediyorlar. Suların taşmasından sonra bölgeye gelen Devlet Su İşleri Sakarya Bölge Müdürü kapatılan köprünün önünü açtırdı. Vatandaşlar ise “Tam ilaç atma zamanımızdı. Şimdi 1 hafta tarlamıza girmemiz mümkün değil. Zararımızı kim ödeyecek” diye sitem ettiler.

Belediyeden yardım istediler ama…

Çardak Köyü yolu üzerinde yeni yapılan hızlı tren yolu çalışmaları sırasında Betra Prefabrik fabrikasının alt kısmında kalan tarlaların sulardan boşaltılması için tarla sahipleri Sulama Birliğinden ve belediyeden iş makinesi istediler. Sular hala çekilmedi.
Kaynak:www.pamukovahaber.com

2150 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle