Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Temmuz 2012 | Gündem, Köyler, Manşet, Videolar

Hayvan Hırsızları 110 koyunu ağıldan götürdü sırra kadem bastılar.

Sürü sahiplerini uyuşturan çoban kepeğini zehirleyen harsızlar 110 koyunu arabaya yükleyip ortadan kayboldular. Jandarma olayla ilgili araştırma başlattı ama 8 gündür hala bir haber yok.

Koyunlarini-caldilar ile mehmet5454

 

Pamukova Fevziye köyü yakınlarında köyün merasını kiralayan koyun yetiştiricileri Osman ve Fazlı Toklu adlı kişilerin sürüsünü ağıldan alan, bir kamyonla götürüldükleri iddia edilen hırsızlar önce sürü sahiplerinin içeceklerine uyuşturucu atarak onları uyuttular daha sonra da ağıldan koyunları alarak 1.5 km uzaklıktaki Üçevler köyü yakınlarında kamyona bindirip ortadan kayboldular.
8 Temmuz Pazartesi günü akşam meydana gelen hırsızlık olayında akılları durgunluk verecek organize bir hayvan hırsızlığı meydana geldi.
İŞTE OLAYIN AYRINTILARI.
8 Temmuz Pazartesi günü Pamukova Fevziye köyü sınırları içinde kalan köy merasına ait alanda koyunlarına yatak yapan Osman ve Fazlı toklu adındaki koyun yetiştiricileri havanın da sıcak olduğu öğle saatlerinde sürülerini ağıla getirdiler. Sürü yatarken yakın tesislerden soğuk içecek alan Osman içeceğinden bir bardak içtikten sonra ısınmasın diye soğuk su dolu bir bidon içine bıraktı. İkindi suları sürüyü yaymak için ağıldan çıkıp yaylıma gittiler. Akşam geç saatlerde geldiklerinde sürüyü ağıla alıp kendileri de yataklarına girdiler ve ilk işleri bıraktıkları koladan içtiler. Biraz sonra uykuları geldi ve yattılar. Bir daha uyanamadılar. Gece süreleri çalındı. Köpekleri öldürüldü hiç duymadılar. Geç saatlerde uyandıklarında ise ağıldaki toplam 140 olan koyunlarından sadece 20 tanesini gördüler ve etrafta ise 10 kadar daha götürürken kaçmış ve dolaşan koyunlarını gördüler. Bunun üzerine Pamukova Jandarmasına haber verdiler.
OLAY YERİNDE İNCELEME
Olay yerine gelen güvenlik güçleri çevrede inceleme yaptıklar ve ağılın dışında ölü olan köpeği alarak Pendik Hayvan Araştırma Veterinerliğine gönderdiler.
Bir haftadır kayıp olan 110 koyunun izine hala rastlanamadı. Mal sahipleri kendi koyunlarını 100 metre uzaktan tanıyabileceklerini söylüyorlar. Maddi değerinin yüksek olduğunu söyleyen Osman Toklu “İnsanlık adına görenler, duyanlar en yakın güvenlik güçlerine haber vermesinler. Bulanların ödüllendirileceğiz” dedi.
KAYNAK:www.pamukovahaber.com
2093 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle