Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Nisan 2014 | Alt Haberler, Manşet, Sağlık, Videolar

Pamukova’da 6 Kişi Zehirlenerek Hastaneye Kaldırıldı

Pamukova’da faaliyet gösteren katı atık geri dönüşüm tesisinde çalışan 6 işçi, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

pamukovada_6_kisi_zehirlenerek_hastaneye_kaldirildi

Biogaz üreten Pamukova BİOSUN (Katı Atık İşleme Enerji, Çevre San. ve Tic. AŞ) Tesisleri katı atık ayrıştırma bölümünde çalışan 6 işçi paletten geçen bilinmeyen bir poşeti açmaları sonucu baş dönmesi ve kusma belirtileri ile Pamukova Devlet hastanesine kaldırıldılar.

Hastaneye kaldırılan 5 i bayan 1 erkek işçinin etkilendikleri maddenin kimyasal, yada radyolojik bir madde endişesi ile hastane önce karantinaya alındı, hastaneye dışarıdan hasta kabulü bir süreliğine durduruldu.

Hastane yetkilileri AFAT ve UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) ekiplerini davet ettiler. Pamukova ya gelen AFAT ve UMKE görevlileri 6 işçiyi etkileyen madde üzerinde incelemeler yaptılar, hastanede ise görevliler maske taktılar.

 AFAT ve UMKE yetkililerinin Fabrika ve hastanede yaptıkları radyolojik ve kimyasal bulguya rastlanmadığı bilgileri verildikten sonra 6 hasta Toyota Hastanesine sevek edildiler.

 Fabrikada saat 18.30 suları meydana gelen olaydan sonra önce Pamukova Hastanesine sonra da Toyota Hastanesine sevk edilen hastalar şunlar.

1-Ayşe Balcı, 2-Gülşen Toklu, 3-Zeynep Toklu, 4-Canan Çınar, 5-Tuğba Balaban, 6-Tuncay Gökçe.


bios da 6 işçi zehirlendi endişesi paylaşan: mehmet5454

BİOSUN GENEL MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

biosun_genel_muduru_turkmen_zehirlenen_iscilerle_ilgili_konustu_h2278Biosun Genel Müdürü Türkmen zehirlenen işçilerle ilgili konuştu

Biosun Pamukova Katı Atık İşleme Enerji, Çevre San. ve Tic. AŞ Genel Müdürü Osman Türkmen de gazetecilere yaptığı açıklamada, organik atıkları topladıklarını belirterek, olayın çürümüş baharat kaynaklı tozlanma nedeniyle meydana geldiğini söyledi
Baharat tozunun işçileri etkilemiş olabileceğine dikkati çeken Türkmen, şöyle konuştu:

“Kan tahlillerinde ve tetkiklerde herhangi bir şey çıkmadı, Allah’a şükür. KBRN ve İl Sağlık Müdürlüğü kriz masasından gelen ekip, ‘herhangi bir komplikasyon ve kimyasal madde var mı’ diye araştırma yaptı. Hepsi temiz çıktı. Usul olarak Toyotasa Hastanesi yetkili olduğu için bu tür kimyasal olaylarda arkadaşları oraya sevk ettik. Orada da muayene olacaklar, ondan sonra taburcu edilecekler.

Durumu ağır kimse yok. Genel durumları iyi, biz de takip ediyoruz. O bantta toplam 21 kişi çalışıyor. Astımı olan arkadaşlar, biraz fazla etkilenmiş. Onun dışındaki bütün arkadaşların genel durumu iyi. Her türlü önlem alındı.”


Biosun-genel-müdürü-açıklama -yaptı paylaşan: mehmet5454

KAYMAKAM TUNCAY DURSUN’UN AÇIKLAMASI

kaymakam_zehirlenen_6_iscinin_simdilik_musahede_altinda_tutuldugunu_soyledi_h2279Kaymakam Zehirlenen 6 işçinin şimdilik müşahede altında tutulduğunu söyledi

Pamukova da Biosun Katı Atık tesislerinde çalışan 6 işçinin zehirlenme belirtisi ile önce Devlet Hastanesine sonrada Sakarya Toyota Sa Hastanesine kaldırılan hastalarla ilgili Pamukova Kaymakamı Tuncay Dursun yaptığı açıklamada “bölgede herhangi bir Radoaktif, Kimyasal bulgulara rastlanmamıştır” dedi.
Hastaların durumunun iyi olduğunu da söyleyen Kaymakam Tuncay Dursun “Hastalarımızın durumu şükür iyi. Ancak müşahede altında tutulur iken tedbir amaçlı, ilerleyen saatlerde ola ki, herhangi bir olumsuz gelişme olmasın diye bir süre daha tam teşekkülü bir hastanede (Toyotasa devlet hastanesinde) müşahedenin sürdürülmesine karar verilmiştir. 6 hastamız şu an için Toyotasa Devlet Hastanesine intikal ettirilmişlerdir. Bu arada AFAT ekiplerinin verdiği geçici bilgilere göre henüz herhangi bir kaygı verecek BİOSUN Katı Atık tesisinde işçilerin çalışmasını engelleyecek olumsuz bulguya rastlanılmamıştır. İşçilerin çalışılmasına musade edilmiştir. Ancak Cuma günü AFAT ekipleri kesin raporu sunabileceklerdir.”dedi.


Pamukova-kaymakamı-biostaki zehirlenmelerle… paylaşan: mehmet5454

 

PAMUKOVA-BİOSUN-İŞÇİ-ZEHİRLENMESİ

pamukovada_6_kisi_zehirlenerek_hastaneye_kaldirildi

Mehmet YAVUZ-Pamukovahaber.com

4579 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle