Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Ekim 2019 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Pamukova Ayva Festivali Renkli Görüntülerle Başladı

Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali renkli görüntülerle başladı..

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ve 2 gün sürecek olan Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali renkli görüntüler ve kalabalık bir katılımla başladı.

Pamukova ve Pamukova Ayvası Tanıtma Derneği (PAYDER), Pamukova Kaymakamlığı ve Pamukova Belediyesi tarafından düzenlenen Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali sabah saatlerinde yöresel ürünlerin satışa sunulması ile başladı.

Pamukova’da yerel halkı desteklemek ve Pamukova’yı tanıtmak için gerçekleştirilen Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali büyük bir coşkuyla başladı. Saadet Partisi Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün’ün ev sahibi olduğu festival açılışına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Bay, Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten ve Pamukova Kaymakamı Recai Karal katıldı.

“SAKARYA GÜZEL TOPRAKLARA SAHİP, MERT İNSANLAR MEMLEKETİDİR”
Festivalin ev sahibi Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Övün yaptığı açılış konuşmasında, “Festivalin bu yıl dördüncüsünü düzenliyoruz. Ama daha önceki yıllarda bu kürsüde komşuluk hukukunun, kardeşliğin hiçe sayıldığı konuşmalara şahit olduk. Hâlbuki Geyve, Taraklı, Hendek, Akyazı, Karapürçek, Karasu, Kocaali, Ferizli, Söğütlü, Sapanca, Arifiye, Serdivan, Erenler ve Adapazarı bizimdir. Sakarya güzel topraklara sahip, mert insanlar memleketidir. Bu kardeşliğin mimarı olan Pamukova dışından gelmiş tüm kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

MEYVE VE SEBZENİN EN GÜZELİ BU VERİMLİ TOPRAĞIN BAĞRINDAN ÇIKIYOR”
Övün, “Türkiye’de yetişen ayvanın büyük bir kısmı burada üretiliyor. Yaylalarımızda eşsiz aroması ile çileğimiz, ovalarımızda meyve ve sebzenin en güzeli bu verimli toprağın bağrından çıkıyor. Çalışkan Anadolu kadınımız bin bir zahmetle ürettiği salçayı, turşuyu, tarhanayı satmak için bu güzel günleri iple çekiyor. Cefakâr çiftçimizin çocuk gibi özenle büyüttüğü sebze ve meyvenin tatları yüzleri gülümsetiyor. Bu yılki festivalimizi geçen senelere nazaran daha da renklendirdik. İl Satranç Federasyonu ile ortaklaşa Satranç Turnuvası düzenledik. Etkinliğimiz model araba gösterileri, uçurtma şenliği ile daha da zenginleşti” diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehter takımının gösterisi ardından, yapılan protokol konuşmaları, İlçe Müftüsü Celil Şimşek’in Bereket duası, yarışmalarda dereceye girenlerin ödüllerinin verilmesi sonrası protokol üyeleri yöresel
ürünler ve ayvadan elde edilen ürünlerin sergilendiği stantları gezdiler.

Oldukça kalabalık bir katılımın gerçekleştiği festivalde Pamukovalı hanımların el emeği göz nurları ve yöresel tatlarda sergileniyor.

İki gün sürecek Festivalin ilk gününde katılımın fazla olması dikkat çekerken, Pazar günü ise RC araç gösterileri, 1500 ay yıldızlı uçurtmanın uçurulacağı uçurtma şenliği yöresel ürünlerin sergilenmesi ve satışı ile devam edecek.

Erdinç TUNA-geyvemedya.com

2839 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Pamukova Ayva Festivali Renkli Görüntülerle Başladı için 1 yorum

  1. akhisar dedi ki:

    GEYVELİLER ORADAYDI BECEREMEDİLER FESTİVAL YAPMAYI GEYVELİLERDE KISKANA KISKANA KATILDILAR TEBRİKLER PAMUKOVA BELEDİESİNE VE KAYMAKAMLIĞINA ÇOK GÜZEL DÜZENLİ BİR ORGANİAZASYON OLDU GEYVE ÖRNEK ALSIN ÖĞRENSİN NASIL YAPILIYORMUŞ TEBRİKLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle