Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Nisan 2012 | Gündem, Manşet, Siyaset

Has Parti Geyve İlçe Başkanı Y.Emre ÖZKAN son yapılan zamları değerlendirdi..

“Son günlerde enerji ürünlerine üst üste yüksek oranda zamlar yapılması vatandaşımızı şaşkına çevirdi. Önce akaryakıt ürünlerine gelen zamlarla Türkiye, en pahalı benzin ve motorin kullanan ülke olarak adeta dünya sıralamasında lider oldu. Türkiye olarak; hem yüksek oranlı ÖTV ve KDV vergi yükü, hem de kar marjı ve yüksek fiyatı itibariyle en pahalı akaryakıt kullanır hale geldik.

Uluslararası akaryakıt fiyatları endeksinin Mart 2012 verilerine göre; Türkiye 224 baz puanla dünyada pahalı akaryakıt kullanımında 1. sıraya yükseldi. Bize en yakın olan Norveç’in puanı ise 188. Yunanistan 174 puanla 6. olurken Bulgaristan ve Romanya ise 131’er puanla 49 ve 50. sıradalar. Bulgaristan, Romanya, Norveç, Yunanistan’dan bile daha pahalı akaryakıt kullanıyoruz.

Bu durum yüksek fiyatla mazot kullanmak zorunda kalan çiftçimizi baharla birlikte zor durumda bırakacak. Ayrıca, tüm taşımacılık sektörü bu zamlardan olumsuz etkilendi ve nakliye maliyetleri yükseldi. Bununla kalmayıp doğalgaza yüzde 20’ye, elektriğe yüzde 10’a varan zamlar, öncelikle hane halkını vurdu.

Türkiye’de nüfusun yüzde 90’ını oluşturan emekliler, memur ve işçiler, küçük esnaf ve çiftçilerin velhasıl dar ve sabit gelirlilerin bu zamlardan ciddi şekilde olumsuz etkilendiğini, zarar gördüğünü üzülerek duyuruyor ve hükümeti uyarıyoruz.
Bütün bu zamlar, bu ürünlerin girdi olarak kullanıldığı tüm üretim alanlarında maliyet ve fiyat artışını, dolayısıyla yeni zamları beraberinde getirecek ve enflasyonu yükseltecektir.

Ülkemizde vatandaşın milli gelirden aldığı pay azalır, gelir dağılımı bozulur ve geçim şartları her geçen gün ağırlaşırken, hemen herkesin kullanmak zorunda olduğu temel enerji ürünlerine yapılan bu zamlar, halka zulüm haline gelmiştir. Hükümet, kolaycılığı bırakıp, elini halkın cebinden çekmeli ve bu acımasız zamlara son vermelidir. Sürekli gündem değiştirerek, halkı gerçek gündeminden uzaklaştırmak kimsenin yanına kar kalmaz. Sessiz çoğunluk bir gün bunun hesabını sorar. Zulüm payidar olmaz.”

HALKIN SESİ PARTİSİ GEYVE İLÇE BAŞKANLIĞI

1654 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Özkan; Son Zamları Değerlendirdi.. için 4 Yorum

 1. Serkan dedi ki:

  Bu arkadaşta yeni çıktı Geyvede..Her şeye bir yorum değerlendirme..Kendisi ne yaptı veya ne yapmak istiyor..

 2. ömer dedi ki:

  iyi de, 2002 de 1lt benzin 1 dolardı.petrolün uluslararası fiatı ise 30 dolardı.şimdi ise petrolün fiatı 150 dolar sınırına dayandı.1lt benzin ise şu an 2.65 dolar.yani petrolün fiatı dünyada 10 sene içinde tam beşe katlamış.ama ülkemizde ki pompa fiatı ise sadece 2.5 kat artmış.hesap yapılacaksa bu oranlara göre yapılmalı.rakam oyunlarıyla milleti kandırmayın.eğer ak parti olmasa belkide şimdi pompa fiatı 5 dolardan benzini alacaktık şimdi.siyasette yeni olduğunuz için belkide bilmiyorsunuzdur size tavsiyem ne aldanan olun ne de aldatan olun.

 3. hacosman dedi ki:

  ağzı olan konuşuyor…!

 4. hüseyin dedi ki:

  bencede ya ne zannedıyor kendını anlamadık tanınmak ıstıyor kendını heralde ama boşş

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle