Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Şubat 2016 | Eğitim, Gündem, Sakarya

Özel okulların TEOG oyunu!

ozel_okullarin_teog_oyunu_h49633_27efa

Bazı özel okullarda öğrencilerin ve dolayısıyla okulun başarı grafiğini yüksek göstermek için, yüksek notlar verildiği ileri sürüldü.

Edinilen bilgilere göre, aslında derslerde çok da başarılı olmayan bazı öğrencilere özel okullarda yüksek notlar verildiği, ancak bu öğrencilerin girdikleri Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında oldukça başarısız olduğu kaydedildi.

TEOG’da öğrenci ve okulun başarılı olduğu izlenimini uyandırmak için öğretmenler tarafından girdiği iki sınav sonrasında da 100 verilen bir öğrencinin, TEOG’da matematik dersinden 22 alması dikkat çekti. Aynı öğrencinin, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersi sınavından TEOG’da 55 aldığı ancak okulda yapılan sınavdan 100 aldığı görüldü. Yine okulda girdiği iki Yabancı Dil sınavından 100 alan öğrencinin TEOG’taki yabancı dil notu ise 45’te kaldı.

Okulda girdiği tüm sınavların hepsinden 100 alan öğrencinin, TEOG’da düşük notlar alması ise, “özel okullarda TEOG oyunu mu yapılıyor” sorusunu akıllara getirdi.

KAYNAK:Medyadetay

ozel_okullarin_teog_oyunu2

1265 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle